Foto: Rīta kafija

Nedēļas sākumā laiks bija nokrišņiem bagāts – Latvijas teritoriju šķērsoja siltā fronte un mūsu reģionā pakāpeniski ieplūda siltāka gaisa masa, kā rezultātā daudzviet tika novērota atkala – sasalstošs lietus. Uz ietvēm, ceļiem un citām virsmām veidojās stiprs apledojums. Tuvākajās dienās un jaunnedēļ laikapstākļi būs mainīgi. Latvijā turpināsies lielākoties silts laiks, galvenokārt rietumu un centrālajos rajonos sagaidāma meteoroloģiskā pavasara iestāšanās.

Par meteoroloģiskā pavasara sākumu uzskata pirmo dienu piecu secīgu dienu periodam ar diennakts vidējo gaisa temperatūru virs 0 grādu atzīmes. Šī brīža prognozes liecina, ka tuvākajās dienās laiks saglabāsies silts, līdz ar to vairākās novērojumu stacijās meteoroloģiskā pavasara iestāšanās ir gaidāma ar 12. un 13. februāri, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Tuvākajās dienās laika apstākļus noteiks zema spiediena ieplaka no rietumiem, tomēr virs Latvijas teritorijas turpinās dominēt siltāka gaisa masa, līdz ar to laiks būs nokrišņiem bagāts un pozitīva gaisa temperatūra lielākajā daļā valsts ir gaidāma gan diennakts gaišajās, gan arī tumšajās stundās.

Piektdien un sestdien debesis aizklās bieza mākoņu sega. Daudzviet gaidāmi nokrišņi – galvenokārt lietus, bet piektdien naktī austrumu rajonos arī stiprs sniegs un atkala! Tur vietām sniega segas biezums palielināsies par 5-6 cm. Rietumu un centrālajos rajonos veidosies arī migla ar redzamību 200-500 m. Braukšanu apgrūtinās slideni ceļi un pasliktināta redzamība, tādēļ satiksmes dalībniekiem jābūt īpaši uzmanīgiem! Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, kas sestdien priekšpusdienā iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem, sestdien naktī un no rīta piekrastē brāzmās sasniedzot 15-17 m/s. Gaisa temperatūra nedaudz paaugstināsies un lielākajā valsts daļā tā būs pozitīva, pārsvarā 0…+7 grādu robežās, Kurzemē gaisam iesilstot pat līdz +8 grādiem.

Svētdien un pirmdien ciklona ietekme mazināsies, laika apstākļus Latvijā noteiks augsta spiediena atzars – laiks kļūs sausāks un mierīgāks. Pēdējā šis nedēļas dienā debesis skaidrosies un daudzviet uzspīdēs saule, tomēr pirmdien debesis atkal apmāksies. Dienas aizritēs bez nokrišņiem. Tomēr atsevišķos posmos ceļi saglabāsies slideni! Lēns līdz mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš pirmdien iegriezīsies no dienvidiem, dienvidaustrumiem.

Gaisa temperatūra atkal pazemināsies un lielākajā valsts daļā nakts stundās tā būs negatīva, lielākoties -1…-7 grādu robežās, bet naktī uz svētdienu austrumu rajonos, kā ierasts, tā būs vēl zemāka, tur līdz -13 grādiem. Dienās gaiss iesils līdz +2…-3 grādiem.

Jaunajā darba nedēļā laika apstākļi saglabāsies līdzīgi. Debesis būs lielākoties mākoņainas, tomēr vietām uzspīdēs arī kāds saules stars. Otrdien atsevišķos rajonos gaidāmi nelieli nokrišņi. Dominēs lēns vējš. Gaisa temperatūra nakts stundās pieturēsies 0…-6 grādu robežās, bet dienās gaiss iesils līdz -2…+4 grādiem.

Lasiet arī: Pirmais klients Lidl atvēršanu Jelgavā gaidījis kopš iepriekšējās dienas vakara

Lasiet arī: Četras zodiaka zīmes – liktenīgās sievietes, kuras vīrieši nespēj aizmirst

Lasiet arī: VIDEO | Jēkabs Rēdlihs: Man bija kauns pieņemt un atzīt, ka netieku galā

Lasiet arī: Danusevičs par LIDL desām: Doktordesa neatbilst tās standartam

Lasiet arī: Saeima uzņem Latvijas pilsonībā ukraiņu sportisti

Lasiet arī: Gaidāma smaga krīze – astroloģe atklāj, kā  mainīsies Keitas Midltones dzīve

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube