Jūlija Navaļnaja. Foto: Ekrānšāviņš

Nevienas no Eiropas Savienības (ES) pašreizējām sankcijām nav apturējušas Krievijas agresiju Ukrainā, trešdien, 28. februārī, uzrunā  Eiropas Parlamentam (EP) uzsvēra Alekseja Navaļnija, noslepkavotā Krievijas pretkorupcijas aktīvista, atraitne Jūlija Navaļnaja.

Sveicot Jūliju Navaļnaju plenārsēžu zālē, EP priekšsēdētāja Metsola sacīja: “Daudziem Krievijā un arī ārpus tās Aleksejs Navaļnijs nozīmēja cerību. Cerību uz labākiem laikiem. Cerību uz brīvu Krieviju. Cerību uz nākotni.” Viņa norādīja: “Ja vēsture mums kaut ko ir mācījusi, tad tas ir tas, ka autokrātijas beigu galā vienmēr sabrūk no pamatiem – pašas savas korupcijas dēļ, kā arī tāpēc, ka cilvēkiem ir raksturīgas alkas pēc brīvas dzīves. Un tad, kad tas neizbēgami notiks, tas notiks, pateicoties Alekseja un jūsu ģimenes paveiktajam”.

Savā runā Navaļnaja apsūdzēja Krievijas varas iestādes, ka tās, prezidenta Vladimiru Putina vadībā, ir organizējušas Navaļnija nogalināšanu.

Viņa norādīja, ka šī “publiskā slepkavība” visiem vēlreiz parādījusi, ka “Putins ir spējīgs uz visu un sarunas ar viņu nav iespējamas”. Viņa pauda arī bažas, ka nevienas no ES pašreizējām sankcijām nav apturējušas Krievijas agresiju Ukrainā.

Šim nolūkam viņa aicināja rast novatoriskākas idejas, lai sakautu Putina režīmu – gan tā iekšpolitiku, gan tā uzvedību attiecībās ar kaimiņiem. “Ja jūs patiešām vēlaties uzvarēt Putinu, jums ir jākļūst par inovatoru (…) Jūs viņam nekaitēsiet ar jaunu rezolūciju vai jaunu sankciju kopumu, kas neatšķirsies no iepriekšējiem (…) jums ir darīšana nevis ar politiķi, bet ar asiņainu bandītu (…) svarīgākais ir vērsties pret Putinam pietuvinātajiem cilvēkiem, viņa draugiem, domubiedriem un mafijas naudas glabātājiem (…) jums un mums visiem ir jācīnās ar šo noziedznieku bandu.”

Viņa norādīja, ka šajā gadījumā politiska inovācija nozīmētu cīņu ar organizēto noziedzību, nevis politisku sāncensi: “Nevis diplomātiskas notas, bet finanšu mahināciju izmeklēšana. Nevis “paust bažas”, bet gan mafijas locekļu meklēšana jūsu pašu dalībvalstīs, atrodot slepenos juristus un finansistus, kas palīdz Putinam un viņa draugiem slēpt naudu”.

“Šajā cīņā jums ir uzticami sabiedrotie – desmitiem miljonu krievu, kas ir pret Putinu, pret karu, pret ļaunumu, ko viņš nes,” viņa sacīja un noslēgumā piebilda: “Putinam ir jāatbild par to, ko viņš ir nodarījis manai valstij. Putinam ir jāatbild par to, ko viņš ir nodarījis mūsu miermīlīgajai kaimiņvalstij. Un Putinam ir jāatbild par visu, ko viņš ir nodarījis Aleksejam.”

Līdz savai nāvei cietumā 2024.gada 16.februārī Aleksejs Navaļnijs bija viens no redzamākajiem Krievijas opozīcijas pārstāvjiem, pazīstams ar savu darbu korupcijas atmaskošanā, kā arī dedzīgs prezidenta Vladimira Putina kritiķis. Precīzi viņa nāves apstākļi joprojām ir neskaidri. Navaļnijam 2021.gadā tika piešķirta Eiropas Parlamenta Saharova balva par domas brīvību.

Lasiet arī: FOTO | Ukraina Kariņam pasniegusi Nopelnu ordeni

Lasiet arī: VIDEO | Bokseris Zutis: Arī gangsteri iet pie terapeita

Lasiet arī: Pierīgā draugu uzcienāšana ar mammas audzēto marihuānu beidzas ar kriminālprocesu

Lasiet arī: Lielākās pensijas saņēmējs Latvijā saņem 43 000 eiro mēnesī

Lasiet arī: VIDEO | Repše: Karš būs. Diemžēl arī Latvijā

Lasiet arī: Komponista Kulakova meita atklāj, kāda bijusi abu pēdējā saruna

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Aleksejs NavaļnijsJūlija Navaļnaja

youtube icon
Abonēt youtube