Kārlis Arnolds Avots. Foto: Instagram @karlisarnoldsavots

Ar lieliem panākumiem Latvijas kinojomā noslēdzies lielākais Eiropas seriālu festivāls “Series Mania”. Seriāls “Padomju džinsi” vairāk nekā 50 pasaules seriālu konkurencē ieguva festivāla galveno balvu, savukārt aktieris Kārlis Arnolds Avots saņēma labākā aktiera balvu sekcijā “International Panorama”.

Latvija šāda mēroga pasākumā bija pārstāvēta pirmo reizi. Par iegūto apbalvojumu stāsta seriāla “Padomju džinsi” režisors Staņislavs Tokalovs: “Skatītāju balva mums bija ļoti negaidīta. Rīkotāji skaitīja balsis līdz pēdējam brīdim, jo seansi beidzās neilgi pirms apbalvošanas ceremonijas. Rezultātus viņi uzzināja, kad bija sācies sarkanais paklājs. Mums tas bija ļoti negaidīts pārsteigums. Balvu pasniedza festivāla direktore, savā runā uzsverot, ka seriāli ir domāti skatītājiem un skatītāju balva šajā festivālā ir vissvarīgākā. Man tas ir ļoti liels pagodinājums – iegūt pašu svarīgāko festivāla balvu.”

“Daudzsēriju filmas “Padomju džinsi” panākumi patiesi ir unikāli ,– divas balvas Eiropā nozīmīgākajā seriālu festivālā, kas notiek Francijā, Lillē, ir apliecinājums Latvijas kino konkurētspējai ļoti prasīgajā tā saukto kvalitatīvo seriālu formātā. Jāuzsver, ka šis seriāls līdzās vēl trim citiem seriāliem ir tapis Nacionālā kino centra programmā ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu. Mēs, Nacionālais kino centrs, esam ārkārtīgi lepni par “Padomju džinsu” fenomenālajiem panākumiem starptautiskā sacensībā “Series Mania”, kurā piedalījās milzīgu globālo korporāciju producēti seriāli, un ceram, ka turpmāk Latvijas filmu nozares finansējums atļaus šīs nozīmīgās iestrādes turpināt. Jāpiebilst, ka Kārlis Arnolds Avots ir kļuvis par starptautiski visvairāk apbalvoto Latvijas mūsdienu aktieri – viņš savai Romas festivālā iegūtajai balvai par labāko aktierdarbu Viestura Kairiša filmā “Janvāris” (2022) tagad var pievienot arī labākā aktiera balvu no Francijas par darbu seriālā “Padomju džinsi”,” saka Dita Rietuma, Nacionālā kino centra vadītāja.

Kārlis Arnolds Avots, galvenā varoņa Renāra atveidotājs, dalās pirmajos iespaidos: “Sajūtas ir pretrunīgas, kā jau viss manā dzīvē. It kā kādam augšā tu esi iepaticies, viņš ir bijis labs pret tevi, bet arī mazliet pasmējies par tevi, jo es netiku uz Franciju, lai saņemtu apbalvojumu – pulksten septiņos sākās gan apbalvošanas ceremonija, gan arī pirmizrāde iestudējumam “Meistars un Margarita”. Tā ir tā dzīves ironija. Neko darīt. Balva man nozīmē daudz, it īpaši fakts, ka šo atzinību man ir devuši cilvēki, kuri mani nepazīst. Viņi sprieda tikai pēc manas lomas, pēc mana snieguma seriālā un padarīja vienu vienkāršu puisi no Latvijas bezgalīgi laimīgu. Tas iedvesmo triekties tālāk izaicinājumos un, kas to var zināt, varbūt pamēģināt kaut ko arī kur citur. Vislielākais paldies abiem režisoriem un visai brīnišķīgajai komandai! Tā balva ir tikpat daudz viņu kā mana, bez viņiem nekas tāds nekad nenotiktu. Tas ir mūsu kopīgs sasniegums. Es ceru, ka viņi kārtīgi nosvinēja šo negaidīto uzvaru. Jāsoļo tālāk.”

“Par Kārli es esmu ļoti priecīgs, jo viņš ir ne tikai aktieris seriālā, bet arī man ļoti labs draugs. Kad tuvi cilvēki gūst starptautiskus sasniegumus, tas ļoti silda sirdi. Visi žūrijā pēc godalgas pasniegšanas teica, ka Kārlis Arnolds Avots pilnīgi apbūra viņus. Viņi vienbalsīgi nobalsoja, ka Kārlis ir pelnījis iegūt šo balvu, ļoti augstu novērtējot aktierspēles māksliniecisko un tehnisko pusi. Žūrija atzina, ka tā ir ļoti augsta līmeņa aktierspēle,” saka Staņislavs Tokalovs.

Kārļa Arnolda atveidoto Renāra tēlu ir radījuši seriāla scenārija autori Staņislavs Tokalovs, Teodora Markova un Valdemars Kalinovskis. “Kārlis ir lielisks aktieris, un kopā daudz strādājām pie Renāra tēla atrašanas. Prieks, ka seriāls guvis arī starptautisku novērtējumu. Festivālā bija patīkami piedzīvot izpārdoto seansu, kurā franči smējās un līdzpārdzīvoja tāpat kā šeit, Latvijā,” režisors Juris Kursietis stāsta par festivālā pieredzēto.

Stāsta “‘Tasse Film” pārstāve Elīna Losa: “Sarunas ar festivāla “Series Mania” programmētāju sākās jau pērnā gada septembrī, kad viņi par mums uzzināja cita festivāla – “Serial Killer” (Brno, Čehijā) – ietvaros, kur braucām stāstīt par savu pieredzi “Padomju džinsu” veidošanā. Tajā brīdī seriāls bija tikko nofilmēts, taču, balstoties uz seriāla ideju un nelielu video, ko bijām samontējuši, viņiem tas jau iepatikās. Kad decembrī sūtījām pirmās divas sērijas uz oficiālo atlasi, “Padomju džinsi” tika izvēlēti kā vieni no pirmajiem, turklāt pilnīgi vienbalsīgi. Par citiem atlases seriāliem žūrija diskutēja un viņiem domas dalījās, bet “Padomju džinsos” visi bija vienlīdz iemīlējušies jau no pirmā acu uzmetiena. Acīmredzot šis pats princips attiecās arī uz festivāla publiku, kura kā sev mīļāko izvēlējās tieši mūsu džinsus, lai gan par šo godu mēs sacentāmies ar milzīgiem lielbudžeta seriāliem ar lieliem aktieriem, kurus drīzumā redzēsim tādās plaformās kā “Netflix”.”

Kārlis Arnolds Avots iepriekš saņēmis labākā aktiera balvu 2022. un 2023.gada “Lielajā Kristapā”, tāpat arī 2022.gadā Vittorio Gassman balvu kā labākais aktieris Romas kinofestivālā par Jaža lomu filmā “Janvāris”.

Seriāls “Padomju džinsi” ir traģikomisks stāsts par brīvdomātājiem un konformistiem, par attiecībām un izvēlēm, par robežu un pasaules atvēršanos. Un par biksēm, kas izmainīja pasauli! Septiņdesmito gadu izskaņā – laikā, kad visā PSRS ir izvērsta pati sīvākā propaganda pret rietumu kultūru, –, kādā Latvijas psihiatriskajā slimnīcā kvēls rokmūzikas fans ir izveidojis veiksmīgu pagrīdes džinsu ražotni.

Galvenajās lomās: Kārlis Arnolds Avots, Aamu Milonoff un Igors Šelegovskis. Lomās: Andris Keišs, Gints Grāvelis, Dainis Gaidelis, Ivars Krasts, Gundars Āboliņš, Jevgēnijs Isajevs, Jānis Jarāns, Nikolajs Šestaks, Valentīns Novopoļskis, Gatis Gāga, Indra Briķe, Juris Bartkevičs, Matīss Ozols, Jānis Skutelis, Jurijs Djakonovs, Baiba Broka u. c.

Seriāls ieguvis 12 nacionālās kinobalvas “Lielais Kristaps” nominācijas un trīs “Lielais Kristaps” balvas, izvēlēts Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā “Berlīnes seriālu tirgus atlase 2024” un iekļuvis seriālu festivālā “Series Mania”.

Lasiet arī: Pazudušās Jansones dzīvesbiedrs: Nopietni pieļauju, ka Anna ir dzīva

Lasiet arī: Dons ar uzstāšanos Madridē atklājis Eirovīzijas koncerttūri

Lasiet arī: VIDEO | Sagaidot 60 gadu jubileju, Ainars Virga izdod autobiogrāfisku dziesmu 

Lasiet arī: VIDEO | Karalisko tiranozauru patiesais izskats un citi sen zudušo milžu noslēpumi

Lasiet arī: Nedēļas horoskops: 29. marts – 4. aprīlis

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube