Foto: Rīta kafija

Vasarīgajam laikam pienācis gals – turpmākajās dienās Latvijā termometra stabiņš nepārsniegs +15 grādu atzīmi, palaikam līs un pūtīs brāzmains vējš, informē  Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kā vēstīts, šī nedēļa iesākās ar rekordsiltu laiku, 39 meteoroloģisko novērojumu stacijās sasniegti jauni maksimālās gaisa temperatūras rekordi, turklāt par veseliem astoņiem grādiem pārspēts iepriekšējais 10. aprīļa nacionālais siltuma rekords.  Iepriekš siltākais 10. aprīlis bija 2017. gadā, kad Mērsragā un Rīgā temperatūra paaugstinājās līdz 19,1 grādam. Pirmo reizi meteoroloģisko novērojumu vēsturē gaisa temperatūra tik agri pavasarī sasniedza +27 grādus. Iepriekš šāds karstums bijis 1950. gada 23. aprīlī, tātad šogad tas noticis 13 dienas agrāk.

Piektdienas naktī debesis aizklās bieza mākoņu sega, vietām, galvenokārt Kurzemē un Vidzemē, tie atnesīs lietu. Dienvidrietumu, rietumu vējš brāzmās visā valstī sasniegs 15-18 m/s, bet uz rīta pusi vējš pakāpeniski sāks zaudēt savu spēku un pierims. Nakts nebūs pārāk vēsa, termometra stabiņš noslīdēs līdz +5…+10 grādu atzīmei.  Diena iesāksies ar mākoņainu laiku, bet tās otrajā pusē starp mākoņiem izlauzīsies arī kāds saules stars. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, vienīgi austrumos tas būs jūtamāks, tur vietām arī nedaudz var uzlīt. Laiks būs pavasarīgi silts, termometra stabiņš pakāpsies līdz +11…+15 grādu atzīmei, vienīgi piekrastes rajonos gaisa temperatūra būs par dažiem grādiem zemāka, tur +6…+11 grādi.

Brīvdienās laika apstākļi būs ļoti līdzīgi – naktīs gaiss atdzisīs līdz +4…+9 grādiem, dienu laikā gaisa temperatūra pārsvarā būs +10…+15 grādu robežās, vienīgi piekrastē nedaudz vēsāks. Sestdien līs tikai vietām Latvijā, arī vējš būs kļuvis lēnāks, līdz ar to nakts un rīta stundās vietām sabiezēs migla. Svētdien laiks būs nokrišņiem bagāts un vējains. Mūsu teritoriju rīta agrumā no rietumiem sasniegs jauna un plaša nokrišņu zona, kas šķērsos visu valsti un atnesīs lietu. Ja naktī vējš nebūs pārāk stiprs, tad dienā dienvidrietumu, rietumu vējš visā valstī brāzmās sasniegs 15-19 m/s, valsts rietumu un centrālajos rajonos pat 20-21 m/s.

Šī brīža prognozes liecina, ka jaunnedēļ gaisa temperatūra turpinās pazemināties. Atsevišķās naktīs termometra stabiņš vietām noslīdēs nedaudz zem 0 grādu atzīmes, līdz ar to nav izslēgts, ka lietum pievienosies arī slapjš sniegs. Dienās gaiss neiesils vairāk par +10 grādiem.

Lasiet arī: FOTO | Rinkēvičs un Zelenskis Viļņā paraksta vienošanos par ilglaicīgu atbalstu Ukrainai

Lasiet arī: Sasniedzot 50 gadu slieksni, uzņēmēja Marika Ģederte nomaina uzvārdu

Lasiet arī: «Mēs turpinājām turpat, kur beidzām,» – Rūta Gorkša par Mārča sānsoļiem un līdzatkarību

youtube icon
Abonēt youtube