Džons Bon Džovi. Publicitātes foto

Amerikāņu rokgrupas “Bon Jovi” veiksmes stāsts aizsākās pagājušā gadsimta 80. gados Ņūdžersijas štata klubos un turpinās jau vairāk nekā 40 gadus, taču tās turpmāko pastāvēšanu pirms dažiem gadiem apdraudēja solista Džona Bon Džovi veselības problēmas, vēsta straumēšanas platforma “Disney+”.

62 gadus vecais dziedātājs joprojām atgūstas pēc balss saišu operācijas, kura tika veikta 2022. gadā. Viņa balsenē tika ievietots implants, kam sekoja ilga rehabilitācija. Ārsti aizliedza Bon Džovi sasprindzināt balsi un teju divus gadus atļāva izpildīt ne vairāk kā vienu dziesmu dienā.

Taču šobrīd ļaunākais ir aiz muguras, un “Bon Jovi” fanus visā pasaulē iepriecina daudz lielisku ziņu. Nule iznākusi grupas jaunākā kompozīcija “Legendary”. To solists Džons Bon Džovi veltījis sievai Dorotejai, ar kuru apprecējās 1989. gadā. Savukārt jūnija sākumā iznāks kolektīva jaunākais, 16. studijas albums ar nosaukumu “Forever”.

Un saldajā ēdienā – drīzumā iznāk arī dokumentālā filma “Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story”. To veido četras sērijas, kurās skatāmas intervijas gan ar esošajiem grupas dalībniekiem, gan ar bijušo “Bon Jovi” biedru Ričiju Samboru, kā arī unikāli foto un video materiāli, kas sniedz ieskatu “Bon Jovi” 40 gadu pastāvēšanas vēsturē.

Pareizrakstības kļūdas dēļ tiek pie jauna vārda

Džons Bon Džovi piedzima 1962. gada 2. martā Amerikas Savienoto Valstu Ņūdžersijas štatā kā Džons Frānsiss Bondžiovi jaunākais.  Abi viņa vecāki – Džons Frānsiss Bondžiovi vecākais un Kerola Šārkija – dienēja ASV armijā. Pēc aiziešanas no dienesta tēvs kļuva par frizieri, savukārt māte pievērsās puķkopībai, kā arī trīs dēlu – Džona un viņu brāļu Metjū un Entonija – audzināšanai.

Skola nākamo rokzvaigzni īpaši neaizrāva. Stundu vietā viņš labprātāk nodevās muzicēšanai vietējās grupās kopā ar saviem draugiem un brālēnu Toniju Bondžiovi. Tonijam piederēja tolaik slavenā Ņujorkas ierakstu studija “The Power Station”. Dažkārt 18 gadus vecais Džons tur  piestrādāja, mazgājot grīdas.

1980. gadā šajā studijāierakstīja “Zvaigžņu karu” Ziemassvētku albumu “Christmas in the Stars: The Star Wars”. Tonijs bija ieteicis brālēnu kā vokālistu vienai no dziesmām – “We Wish You a Merry Christmas”. Jāatzīmē, ka tas kļuva par pirmo profesionālo Džona Bondžiovi ierakstu.

Vēl pēc trīs gadiem Džons un viņa biedri saņēma piedāvājumu parakstīt līgumu ar ierakstu kompāniju. Mazāk zināms, ka, pirms parakstīt līgumu, 20 gadus vecais Džons izmēģināja spēkus kā aktieris Amerikā ļoti populārajā ziepju operā “All My Children”.

Taču mūzika vilināja jauno censoni vairāk. Jāatzīmē, ka pēc daudziem gadiem, kad viņš jau bija slavens mūziķis, Bon Džovi nospēlēja lomas gan vairākās Holivudas filmās, gan seriālos, piemēram, “Sekss un lielpilsēta” un “Alija Makbīla”.

Pie sava uzvārda, kurš deva nosaukumu arī viņa rokgrupai, Džons tika nejauši. Proti, viņa pirmā albuma ieraksta līgumā bija pareizrakstības kļūda, taču dziedātājs to pieņēma kā zīmi, un pārējais, kā saka, ir vēsture. Džons nolēma paturēt šo vārdu un nu ar to ir kļuvis pazīstams visā pasaulē.

Tomēr viņa četriem bērniem – Stefānijai Rouzai (31), Džesijam Džeimsam (29), Džeikobam Hērlijam (22) un Romeo Džonam (20) – ir dots tēva oriģinālais uzvārds – Bondžiovi.

Mīlestība no skolas laikiem

Grupas “Bon Jovi” mīlas balādes pagājušā gadsimta 90. gadu vidū salauza ne vienu vien jaunas meitenes sirdi. Taču solista paša sirds kopš vidusskolas laikiem piederēja tikai vienai. 1989. gadā viņš apprecējās ar savu mūža mīlestību Doroteju, ar kuru ir kopā joprojām.

1985. gadā viņi pašķīrās un piecus mēnešus Džons tikās ar aktrisi Daienu Leinu. Tomēr ātri vien Džons un Doroteja salaba un kopš tā laika ir nešķirami. Viņu kāzu brīdī grupa “Bon Jovi” bija savas slavas augstumos. Proti, gan viņu albums, gan dziesmas bija ASV mūzikas topu pirmajās vietās. Un tieši tajā brīdī Džons piedāvāja Dorotejai aizbēgt uz Lasvegasu un apprecēties, nestāstot par to nevienai dzīvai dvēselei. Viņa piekrita.

“Es neesmu nekāds svētais un nekad arī neesmu tāds bijis. Es palaidu garām daudzas savu bērnu dzimšanas dienas un neesmu bijis uz viņu skolas izrādēm. Doroteja to visu pieņem un saprot – tāda vienmēr ir bijusi mana dzīve un nevar būt citādāk,” kādā intervijā stāstīja Bon Džovi.

Meitas atkarība no narkotikām

Džons un Doroteja kopā izgāja cauri arī katra vecāka ļaunākajam murgam – bērna atkarībai no narkotiskajām vielām. 2012. gadā viņu vecākā meita Stefānija piezvanīja no slimnīcas, kurā viņa bija nonākusi, jo pārdozēja heroīnu. Viņu atrada bezsamaņā koledžas kopmītņu istabā, jo tolaik viņa bija tikai pirmā kursa studente.

Šo dzīves momentu Bon Džovi sauc par sliktāko savā mūžā. Stefānijai tika arī izvirzīta apsūdzība par narkotiku – heroīna un marihuānas – glabāšanu, kaut arī tikai nelielā daudzumā. Par laimi, meitenei izdevās pārvarēt atkarību un pašlaik 31 gadu vecā Stefānija Bondžiovi strādā televīzijā par operatori.

Vidējais dēls Džeiks iet tēva pēdās un veido karjeru šovbiznesā. Pašlaik viņš gan ir vairāk pazīstams kā Džona Bon Džovi dēls un seriāla “Stranger Things” (“Dīvainas lietas”) zvaigznes Milijas Bobijas Braunas līgavainis.

Atver restorānus bezpajumtniekiem

2012. gadā dziedātājs kopā ar sievu Doroteju nodibināja labdarības organizāciju. Viņi atvēra trīs restorānus ar nosaukumu “JBJ Soul Kitchen” savā dzimtajā Ņūdžersijas štatā. Tie atšķiras no citām ēdināšanas iestādēm ar to, ka ēdienkartē nav cenu.

Proti, katrs, kurš var atļauties, maksā gan par sevi, gan arī nedaudz vairāk – par tiem, kuri paši nevar to atļauties. Savukārt tie, kuri nevar apmaksāt savas pusdienas, var “samaksāt” ar darbu, piemēram, palīdzot virtuvē.

Jāpiebilst, ka šādi restorāni nav vienīgais labdarības veids, ar kuru nodarbojas Džons un Doroteja Bon Džovi. Viņu fonds arī palīdz tikt pie mājokļiem tūkstošiem cilvēku visā Amerikā, kā arī piedāvā apmācības, lai cilvēki varētu pēc iespējas ātrāk sameklēt darbu.

Šis projekts sākās pēc tam, kad dziedātājs, lūkodamies ārā pa kādas Filadelfijas viesnīcas numura logu, ieraudzīja vīrieti, guļam uz ietves. “Tā nav Amerika, par kuru sapņoja mūsu valsts dibinātāji,” nodomāja mākslinieks un nolēma rīkoties, jo bez pajumtes paliek cilvēki ar dažādu ādas krāsu, jauni un veci, demokrāti un republikāņi – tas var skart teju katru.

“Nav jābūt zinātniekam, lai atrastu zāles šai “kaitei”. Es pats varu darīt kaut ko, lai šo situāciju uzlabotu. Šī doma skāra mani gluži kā zibens spēriens,” atminas “Bon Jovi” solists, kura personīgo bagātību žurnāls “Forbes” novērtējis 450 miljonu ASV dolāru apmērā.

Lasiet arī: Lelde Ceriņa un Kašers Āfrikā uzņem dokumentālu raidījumu

Lasiet arī: Sasniedzot 50 gadu slieksni, uzņēmēja Marika Ģederte nomaina uzvārdu

Lasiet arī: «Mēs turpinājām turpat, kur beidzām,» – Rūta Gorkša par Mārča sānsoļiem un līdzatkarību

Saistītās tēmas: Bon JoviDžons Bon Džovi

youtube icon
Abonēt youtube