Foto: Rīta kafija

Aizgājušajā nedēļā Latvijā varēja piedzīvot krasas laika apstākļu izmaiņas – nedēļas sākumā aktīva ciklonu darbība atnesa sniegu un brāzmainu vēju, kā arī daudzviet termometra stabiņš noslīdēja zem 0 grādu atzīmes. Tomēr atmosfēras spiedienam paaugstinoties un mūsu reģionā ieplūstot siltākām gaisa masām, laiks nedēļas nogalē uzlabojās – nokrišņi mitējās, vējš kļuva lēns un gaiss daudzviet Latvijā iesila līdz +15…+20 grādiem. Šonedēļ pavasarīgais siltums Latvijā saglabāsies – daudzviet dienās gaisa temperatūra būs virs +20 grādiem, tomēr vietām arī būs sagaidāms lietus un pat pērkona negaiss.

Pirmdien, 29. aprīlī, no rīta austrumos debesis vēl būs skaidras, taču no rietumu puses mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies. Lietus gaidāms vien vakarā rietumu un centrālajos rajonos, kur lokāli būs novērojams arī pērkona negaiss,  informē  Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pūšot lēnam vējam, naktī vietām austrumos sabiezēs migla, dūmaka. Dienā vējš pastiprināsies un pūtīs no dienvidaustrumiem, dienvidiem. Nakts stundās gaiss atdzisīs līdz +7…+12 grādiem, austrumu rajonos līdz +4…+7 grādiem , savukārt dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +17…+22 grādi.

Otrdien un trešdien saules stari mīsies ar mākoņiem, kas vietām atnesīs īslaicīgu lietu, bet otrdien, iespējams, arī pērkona negaisu. Vējš pūtīs lēni, un naktī uz trešdienu atsevišķos rajonos veidosies migla. Diennakts tumšajās stundās gaisa temperatūra pieturēsies +8…+13 grādu robežās, bet dienās termometra stabiņš pakāpsies līdz +17…+22 grādiem, trešdien vietām pat līdz +24 grādu atzīmei. Piekrastes rajonos gan naktīs, gan dienās būs vēsāk.

Arī nedēļas otrajā pusē saglabāsies anticiklona ietekme, tādēļ laika apstākļi kopumā būs mierīgi un labvēlīgi. Maija pirmajos datumos būs galvenokārt sauss laiks un tikai vietām nolīs pa kādai lietus pilei, savukārt, vējš būs lēns. Gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā nedēļas sākumā, vien brīvdienās tā pazemināsies un dienās termometra stabiņš vairs nepārsniegs +20 grādu atzīmi.

Lasiet arī: VIDEO | Kombuļu Inese pārcēlusies uz Īriju un ir jaunās attiecībās

Lasiet arī: Lai nenoslogotu ātro palīdzību, Rīgā sāks kursēt paģiru autobuss

Lasiet arī:  Lukašenko apsūdz opozīciju plānos sagrābt daļu Baltkrievijas un iesaukt NATO karaspēku

Lasiet arī:  Nedēļas horoskops: 26. aprīlis – 2. maijs

Lasiet arī: Avots: Putinam nodota izlūkdienesta prognoze, kad varētu sākties karš starp Krieviju un NATO

Lasiet arī: Kašers: Man bija sajūta, ka esmu dabas kļūda

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube