Itālijas vidienē, Umbrijas reģionā, trešdienas rītā notika 6,2 magnitūdas stipra zemestrīce, kurā gājuši bojā vismaz 37 cilvēki, bet 150 ir pazuduši bez vēsts, ziņo vietējās amatpersonas.

Saņemtas ziņas arī par ievērojamiem postījumiem, ko nodarījusi zemestrīce.

Seklās zemestrīces epicentrs bija 10 kilometrus uz dienvidaustrumiem no viduslaiku pilsētas Norčas, kura atrodas Perudžas provincē Umbrijas reģiona dienvidaustrumos.

Kā vēsta ASV Ģeoloģiskais dienests, zemestrīce notika plkst.3.36 (plkst.4.36 pēc Latvijas laika) un tai sekoja vairāki pēcgrūdieni. Tā bija jūtama arī Romā, kas ir apmēram 170 kilometru attālumā no zemestrīces epicentra, un visā Itālijas centrālajā daļā.

Šobrīd šķiet, ka vissmagāk cietis ciematiņš Peskara del Tronto, ko zemestrīce faktiski nolīdzinājusi līdz ar zemi. Šeit gājuši bojā vismaz desmit cilvēki, bet divdesmit nogādāti slimnīcā.

Stipri cietusi arī Amatričes pilsētiņa, un tās mērs ziņo, ka nopostīta “puse pilsētas” un zem sagruvušo ēku drupām iesprostoti cilvēki.

Zemestrīce Amatričē izraisījusi arī zemes nogruvumu, un pastāv draudi, ka var sabrukt vietējais tilts.

Amatričē gājuši bojā vismaz pieci cilvēki.

Par postījumiem vēsta arī Itālijas Civilās aizsardzības pārvalde, norādot, ka starp stiprāk cietušajām pilsētām ir arī Akumoli, Posta un Arkuata del Tronto.

Sagaidāms, ka upuru skaits varētu turpināt pieaugt, jo nezināms skaits cilvēku joprojām ir aprakti zem sagruvušo namu drupām, bet dažas no cietušajām apdzīvotajām vietām glābēji vēl nav sasnieguši.

“Situācija ir dramatiska. Ir daudz bojāgājušo. Šobrīd nevaru nosaukt skaitu, jo glābšanas darbi turpinās un tie ir ļoti, ļoti smagi,” aģentūrai AFP izteicās Amatričes mērs.

2009. gadā Abrucu reģionā Itālijas vidienē 6,3 magnitūdu zemestrīce prasīja vairāk nekā 300 cilvēku dzīvības. Tā bija jūtama arī Romā.

 

 

Info: BNS

Foto: dailymail.co.uk

Saistītās tēmas: BojāgājušieUmbrijas reģionsZemestrīce

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube