Atzīmējot Eiropas Savienības (ES) Pretcilvēktirdzniecības dienu, šodien pie Ķīnas vēstniecības notiks pikets ar aicinājumu pārtraukt vardarbīgu orgānu izņemšanu no pārliecības dēļ ieslodzītajiem Ķīnā,  informēja piketa organizatori Lauris Fišers un Anatolijs Poļiščuks.

Šodien ES tiek atzīmēta Pretcilvēktirdzniecības diena. Saistībā ar šo dienu šodien no plkst.9.30 līdz 11 pie Ķīnas vēstniecības norisināsies pikets, lai pievērstu Latvijas sabiedrības uzmanību vienam no mazāk apspriestajiem cilvēktirdzniecības veidiem – piespiedu orgānu izņemšanai dzīviem cilvēkiem, kas kopš šī gadsimta sākuma ir kļuvusi par Ķīnas orgānu transplantācijas sistēmas šausminošu iezīmi, norāda piketa organizatori.

Organizatori norāda, ka Ķīnas komunistiskā partija savus pārliecības dēļ ieslodzītos pilsoņus izmanto kā donoru banku, peļņas gūšanas nolūkā izņemot viņiem orgānus. Šādā veidā Ķīnā nogalinātu cilvēku skaits jau tuvojoties Latvijas iedzīvotāju skaitam, pauž akcijas rīkotāji.

Tiek norādīts, ka pie šāda secinājuma var nonākt, iepazīstoties ar šajā vasarā klajā nākušo neatkarīgo izmeklētāju jaunāko ziņojumu “Asiņainā raža/Slaktiņš: Atjauninājums”.

Tāpat tiek norādīts, ka 12.septembrī Eiropas Parlaments pieņēma deklarāciju par “orgānu ieguves izbeigšanu no pārliecības dēļ ieslodzītajiem Ķīnā”. Arī ASV Kongresa Pārstāvju palāta 13.jūnijā pieņēma rezolūciju, kurā nosodīta valsts sankcionētā piespiedu orgānu izņemšanas prakse Ķīnā.

Kā norāda piketa organizatori, Ķīnā notiekošā orgānu izņemšana dzīviem cilvēkiem ir starptautiska problēma un tajā ir iesaistītas daudzas pasaules valstis. Eiropas pilsoņi joprojām dodas transplantācijas tūrismā uz Ķīnu, neapzinoties, ka tādējādi būtībā kļūst par slepkavību pasūtītājiem, viņi pauž. “Mūsuprāt, ir ļoti svarīgi, lai starp tiem nav Latvijas pilsoņu,” norāda piketa organizētāji.

Latvijas sabiedrības informētība par šo problēmu mazinātu risku, ka Latvijas iedzīvotāji neapzināti kļūst par komunistiskajā Ķīnā notiekošo noziegumu pret cilvēci un genocīda līdzdalībniekiem, skaidro organizatori. “Mēs pateicamies cilvēkiem, kas līdz šim ir snieguši savu ieguldījumu sabiedrības informēšanā, darot šo patiesi labo darbu,” teikts paziņojumā medijiem.

 


Info: BNS

Fotopinterest

Saistītās tēmas: ĶīnasVēstniecībaLauris FišersPikets

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube