Jaunzēlandi svētdien skārusi spēcīga zemestrīce ar stiprumu 7,4 magnitūdas, liecina ASV Ģeoloģijas dienesta dati.

Dienesta publiskotā informācija liecina, ka zemestrīces hipocentrs atradās desmit kilometru dziļumā, bet epicentrs – 90 kilometru attālumā no Dienvidsalas lielākās pilsētas Kraistčērčas un 53 kilometru attālumā no Emberlejas.

Jaunzēlandes Civilās aizsardzības ministrija paziņoja, ka cunami draudi pēc zemestrīces nepastāv.

Pašlaik nav informācijas par cietušajiem vai nodarītajiem postījumiem, bet tiek vēstīts, ka zemestrīce bija jūtama arī Jaunzēlandes apdzīvotākajā pilsētā Oklendā un citviet 200 kilometru rādiusā ap tās epicentru. Iedzīvotāji sociālās saziņas vietnēs publicē attēlus no savām mājām, kur zemestrīces dēļ ir sagāztas mēbeles.

Nedaudz vēlāk ASV Ģeoloģijas dienests paziņoja par vēl vienu zemestrīci. 6,2 magnitūdas spēcīgās zemestrīces hipocentrs atradās desmit kilometru dziļumā, bet epicentrs – 28 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Kaikuras, kas atrodas 180 kilometru attālumā no Kraistčērčas.

Kraistčērču 2011.gadā satricināja 6,3 magnitūdas stipra zemestrīce un pazemes grūdienu rezultātā sabruka daudzas ēkas. Bojāgājušo skaits pārsniedza 180. Valstī postošākā zemestrīce pēdējo 80 gadu laikā Kraistčērču pārsteidza dienas vidū, kad ielas un veikali bija pilni cilvēkiem. Kopumā pilsētā ir ap 340 000 iedzīvotāju.

Jaunzēlande atrodas ģeoloģiski aktīvajā Klusā okeāna uguns joslā, kas stiepjas no Čīles līdz Japānai un Indonēzijai.

Saistītās tēmas: JaunzēlandeZemestrīce

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube