Valdošās koalīcijas politiķi neplāno aktualizēt jautājumu par iespēju reģistrēt viendzimuma partnerattiecības un atbalsta šādai iecerei joprojām neesot.

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Ābotliņa atgādina, ka iepriekš šāds priekšlikums izdiskutēts šajā politiskajā spēkā, tomēr vairākuma atbalstu nav guvis. Politiķe neredzot iemeslu pašlaik šo jautājumu aktualizēt.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, kā arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš sarunā ar aģentūru BNS kārtējo reizi atsaucās uz Satversmi, kurā norādīts, ka laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti. Līdz ar to politiķi neredz nepieciešamību mainīt regulējumu.

Kā ziņots, Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks paziņojumā par viendzimuma partnerattiecībām uzsvēris, ka iespējas legāli reģistrēt viendzimuma partnerattiecības ir vienlīdzības jautājums.

Paziņojumā norādīts, ka pašreiz viendzimuma pāriem kaut kāda veida legālu atzīšanu piedāvā 47 valstis, no kurām 27 ietilpst EP. Pirmā valsts pasaulē, kas atļāva viendzimuma pāriem slēgt civilo savienību, bija Dānija, kura par šādu soli izšķīrās 1989.gadā.

Muižnieks norādīja, ka diskusijās par viendzimuma pāru laulībām visasākās domstarpības parasti raisa priekšstati par to, kas ir laulība, bet nereti diskusijās atklājas arī dziļi iesakņojusies homofobija un diskriminācija pret lesbietēm un gejiem.

 


Foto: homohistory.com

Saistītās tēmas: KoalīcijaViendzimuma laulība

youtube icon
Abonēt youtube