Ne katra profesija pieprasa 100% atdevi 8 stundu ilgā darba dienā. Piemēram ofisa darbinieki: tas nav konveijera principa darbs, kur katra mazākā kļūda vai kavēšanās rada traucējumus visai komandai. Reizēm tu vari iedzert kafiju un patērzēt ar kolēģiem, vai arī izpētīt jaunākos notikumus sociālajos portālos. Dažiem darbiniekiem darba procesu sanāk sadalīt tik veiksmīgi, ka darba diena varētu tikt saīsināta pat par dažām stundām dienā.

ASV Nacionālais ekonomisko pētījumu birojs, pamatojoties uz pētījumiem, ir noteicis, ka ilgas darba stundas ir ļoti neproduktīva darba metode. Pēc šo pētnieku domām, darbinieki šādos apstākļos vismaz pusstundu dienā nodarbojas ar ārpusdarba lietām.

Vidēji šis rādītājs svārstās aptuveni no 30-50 minūtēm, kuru laikā darba ņēmēji vada privātas sarunas ar kolēģiem vai tuviniekiem, pavada laiku sociālajos tīklos un tērē laiku citās lietās. Šajā gadījumā ilgākas darba stundas nozīmē lielāku slinkumu. Tādējādi rodas ideja, ka produktīvākam darbam birojā nepieciešams pavadīt mazāk stundu.

Piemēram Zviedrijā daži uzņēmumi ir atteikušies no 8 stundu darba dienas, aizstājot to ar 6 stundām, kas jāpavada darba vietā. Tomēr šajā laikā darba devējiem ir tiesības darbiniekiem prasīt izslēgt jebkādas citas blakus darbības, veicot tikai savus tiešos pienākumus: nekādu sociālo tīklu, nekādu tālruņu vai sarunas ar kolektīvu. Un tas darbojas. Kas zina – varbūt šāda ideja tiks pamazām popularizēta arī citur pasaulē?

Saistītās tēmas: DarbsPienākumiStundas

Komentāri 19

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube