Novembra izskaņā tika prezentēts pirmais oficiālais Latvijas mūzikas pārdošanas un straumēšanas tops „DigiTop100”. Lielais notikums daudziem liek aizdomāties par to,  kādu mūziku mēs klausāmies ikdienā – legāli pieejamo vai nelegālo?! Apjautājot sabiedrībā zināmas personas ir skaidrs – legāla mūzika ir modē!

 

Dziedātājs, pasākumu vadītājs, televīzijas personība Roberto Meloni iestājas par legāli pieejamu mūziku, tāpēc klausās dziesmas izmantojot „Youtube” vai „Spotify”.

„Par „Spotify” izmantošanu maksāju 10 eiro mēnesī un nespēju iztēloties, ka klausītos nelegāli pieejamu mūziku, klausoties un samaksājot, zinu, ka konkurēto summu saņems mūziķi. Apzinos, cik liels darbs ir radīt mūziku un tieši šāds digitālais atskaņošanas veids mūsdienās ir izplatītākais, kā mākslinieki saņem samaksu par savu darbu ierakstu studijā,” skaidro Roberto.

Roberto ir drošs, jebkurš darbs, ieguldījums ir pelnījis atalgojumu un klausoties nelegāli pieejamu mūziku, tas ir ne tikai pretlikumīgi, bet arī neētiski! Mūzika, dziesmas saistās ar daudziem skaistiem dzīves mirkļiem, melodijas tiek dungotas, rada emocijas, atbalstīsim savus iemīļotos dziedātājus un grupas, nevis zagsim no tiem!

Aktrisi, dziedātāju, pasākumu vadītāju Vitu Baļčunaiti maksāt par legāli pieejamu mūziku motivē fakts, ka šāda samaksa ir atbalsts kolēģiem, māksliniekiem.

„Tad, kad ikdiena ir piepildīta ar mūziku – koncerti, pasākumi, tad, mājās esot, pārsvarā mūziku neklausos, bet attiecīgajā noskaņojumā klausos „Youtube”, „Spotify” vai ik pa laikam radio stacijās atskaņoto,” tā Vita.

 

Modes blogere, bloga  „Marble avenues” autore Līga Zemture filmu un mūzikas pirkšanai vai nomai izvēlas „iTunes”. Mūzika parasti tiek pirkta, bet filmas izīrētas, jo Līgai nepatīk skatīties filmas atkārtoti, tāpēc nav vērts tās iegādāties.

„Summa pirktai filmai ir 11-13 eiro, īrētai 3-5 eiro. Ar mūziku man ir komplicētas attiecības. Reti kuri albumi patīk, bet ja patīk, tad nopērku un varu klausīties nepārtraukti. Viena no tādām mūziķēm ir Emīlija Sande,” atklāj Līga.

Modes blogere priekšroku dod legāli pieejamām filmām un mūzikai, jo uzskata, ka  cilvēks ieguldot savu enerģiju un labas domas, kā arī darbu, ir pelnījis, ka tiek atalgots.

Dziedātāja, pasākumu vadītāja Liera Štein neslēpj, ka izvēlas legālu mūziku savtīgu nolūku dēļ, kā nekā nopirkt jaunos, sev interesējošos albumus ir ātrāk, kā gaidīt kad pēc mēnešiem tos būs iespējams klausīties bez maksas.

„Parasti mūziku pērku „iTunes” un maksāju par to aptuveni 10 eiro mēnesī, nav dārgi un varu klausīties visu, ko sirds kāro, plus visam, protams, ir atbalsts kolēģiem,” tā Liera Štein.

Dziedātājs, dziesmu autors Lauris Valters atzīst, ka CD ēra ir beigusies, ja pirms pieciem gadiem mākslinieks katru gadu nopirka vismaz desmit jaunus CD, tad pēdējo trīs gadu laikā viņš iegādājies vien pāris diskus.

„Klausos mūziku „Spotify” vai „Youtube”, tāpat neaizmirstu par radio stacijām, reizi pa reizei mašīnā izmantoju arī kādu CD. Par mūziku maksāju tos pāris eiro, kas nepieciešami, lai klausītos mūziku „Spotify”. Esmu astoņdesmito gadu bērns, sākumā pieradu pie kasetēm, tam sekoja vairāk kā desmit gadi ar CD, šobrīd vēlos un man arī tiek dāvinātas plates. Gribu mājās vakarā uzlikt plati, klausīties mūziku, ļaut viņai visai noskanēt… pie straumēšanas vietnēm tā īsti nevaru pierast,” smaida Lauris.

Dziesmu autors priecājas, ka pēdējo simts gadu laikā nepārtraukti viss mainās – plates, lentes, kasetes, diski, mūzikas straumēšana, kas būs vēl pēc desmit gadiem?

Dziedātāja, vijolniece Katy Tindemark:  Pati visbiežāk klausos mūziku izmantojot „Youtube”, toties manas meitas tēvs vienmēr vēlas dziesmas, kuram viņam iepatikušās savā telefonā. Tāpēc dzirdot labu dziesmu nosaukumu precizējam aplikācijā „Shazam” un tad atrodam dziesmu „iTunes” un par samaksu saglabājam  telefonā. Tā mums mašīnā vienmēr skan laba mūzika! Darba vajadzībām parasti pērku dažādus pavadījumus, bez vokāla, ir speciālas interneta lapas, kur šāds pakalpojums ir pieejams.

 

„Marta balle” idejas autore un organizatore Svetlana Leva: Parasti izmantoju „Spotify” un „iTunes” aplikācijas. Apzinos, cik būtiski ir maksāt par intelektuālo īpašumu, tāpēc arī izvēlos legālus veidus kā klausīties savas mīļākās dziesmas. Nenoliedzu, manā telefonā atrodama mūzika, par kuru neesmu maksājusi, to esmu ieguvusi no oficiālajām lapām, kur reizi pa reizei dažādu mākslinieku hīti pieejami bezmaksas. Pat zinot, ka tas nav nelegāli, mēģinu sevi ierobežot šādu dziesmu izvēlē un pērku sev interesējošo mūziku, jo apzinos, cik būtiski tas ir māksliniekiem.

Dejotājs, šovu dalībnieks, jāšanas treneris Rolands Šteinbergs: Galvenokārt izmantoju „Deezer”, par kuru maksāju 9.99 eiro mēnesī. Esmu ļoti apmierināts gan ar mūzikas kvalitāti, gan pašas aplikācijas uzstādījumiem. Man kā dejotājam ir svarīgi operatīvi atrast sev vajadzīgo mūziku un piedevām šajā aplikācijā ir ļoti daudz dejošanai piemērotas mūzikas. Tā kā pats esmu mākslinieks, strādāju jau no tīņa gadiem, tad zinu to, ka par darbu ir jāsaņem samaksa, kāpēc, lai es saņemtu, bet mūziķi par savu darbu ierakstu studijā  – nē?

Jau 27.janvārī Olimpiskajā centrā „Ventspils” norisināsies grandiozais „DigiTop100” šovs, kur uz vienas skatuves tiksies daudzi Latvijā iemīļoti dziedātāji, grupas, kā arī viesi no ārvalstīm! Meklē biļetes tirdzniecības vietās! To vērtība 10-20 eiro!

Saistītās tēmas: Digitop100

youtube icon
Abonēt youtube