Foto: Nadezda Murane/Flickr

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku rīkotāji saistībā ar lielo interesi jau šonedēļ, divas nedēļas pirms sākotnēji noteiktā termiņa, noslēgs brīvprātīgo pieteikšanās iespēju.

Elektroniskie pieteikumi brīvprātīgajam darbam tiks pieņemti līdz 5.februāra plkst.23:59, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

“Salīdzinājumā ar iepriekšējiem svētkiem aktivitāte un interese ir būtiski pieaugusi. Cilvēku motivācija ir visdažadākā – tie ir bijušie dziesmusvētku kustības dalībnieki, kuri šogad nepiedalās, bet vēlas palīdzēt kā brīvprātīgie svētku tapšanā; iedzīvotāji, kuriem ir liela vēlme izzināt svētkus no rīkotāju, nevis skatītāju puses. Seniori bieži atzīmē, ka, beidzoties aktīvajām darba gaitām, ir vairāk brīva laika un enerģijas, tāpēc var sniegt savu pienesumu svētku veiksmīgai norisei,” stāsta svētku brīvprātīgo koordinatore Monta Tīģere.

40% no tiem, kas pieteikušies ir jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem (saskaņā ar nolikumu 16 gadu vecumam jābūt sasniegtam 1.jūnijā), 15% – vecumā no 25 līdz 34 gadiem, 16% – vecumā no 35 līdz 44 gadiem, 15% – vecumā no 45 līdz 54 gadiem. Kopumā ir saņemti vairāk nekā 1 500 pieteikumi no iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 82 gadiem.

Svētkos paredzēts iesaistīt ap 1 000 brīvprātīgo. Pieteikšanās tika uzsākta 23.janvārī. Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie sāks darboties jau pirmssvētku periodā, bet visaktīvāk tiks iesaistīti organizatoriskajos procesos Svētku laikā – no 30.jūnija līdz 9.jūlijam. Pieteikties svētku brīvprātīgā darbam var, aizpildot elektronisku anketu svētku mājaslapas dziesmusvetki.lv sadaļā “Iesaisties”. Pieteikties tiek aicinātas personas vecumā no 16 gadiem (personām no 16 līdz 18 gadiem būs nepieciešama vecāku atļauja), ar labām latviešu valodas zināšanām, (atsevišķiem papildus darbiem – arī ar angļu un citu svešvalodu zināšanām). Potenciālajam brīvprātīgajam jābūt gatavam veltīt 20 līdz 40 stundas brīvprātīgā darba veikšanai, kas pakārtotas Svētku rīkotāju sastādītajam grafikam. Brīvprātīgo atlase notiks divās kārtās – anketu izvērtēšana un klātienes intervija.

Lasiet arī: Zatlers: Krievijas pilsoņi ir bīstami Latvijas valstij

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023.gada 30. Jūnija līdz 9.jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja.

Saistītās tēmas: brīvprātīgais darbsDziesmu svētki

youtube icon
Abonēt youtube