Normunds Laizāns. Foto: Facebook @Normunds Laizāns

Jaunās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Baibas Šmites-Roķes mīļotais vīrietis ir tautā iemīļotais un Latvijā populārais aktieris Normunds Laizāns, vēsta žurnāls “Kas Jauns”.

“Jā, mēs esam kopā,” izdevumam apstiprina Baiba Šmite-Roķe, piebilstot: “Taču es nodalu savu profesionālo darbību no privātās dzīves, un vēlos atturēties no plašākiem komentāriem.”

Otrdien, 30.janvārī, Ministru kabinets apstiprināja Valsts ieņēmumu dienesta  ģenerāldirektores amatā Baibu Šmiti-Roķi. Viņa izvēlēta Valsts kancelejas komisijas veiktā atlasē, papildus konsultējoties ar sociālajiem un sadarbības partneriem.

“Baibai Šmitei-Roķei kopā ar VID kolektīvu būs jāstrādā, lai stiprinātu dienesta uzticamību, uzlabotu klientu servisu un īstenotu digitālo transformāciju, kas iedzīvotāju un uzņēmēju sadarbību ar VID veidotu vienkārši saprotamu, precīzu un efektīvu. Līdzšinējā pieredze ir ļāvusi viņai pilnvērtīgi iepazīt un izprast VID darba specifiku. Tas ļaus nepieciešamās pārmaiņas uzsākt īstenot maksimāli ātri. Redzams, ka Šmitei-Roķei ir skaidras darba prioritātes, viņa ir izlēmīga, enerģiska un gatava ar lielu degsmi īstenot pārmaiņas. Tās ir būtiski veidojot VID par vienu no efektīvākajām nodokļu un muitas administrācijām Eiropā un nodrošinot sabiedrības interesēm atbilstošus pakalpojumus,” uzsver finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Baibas Šmites-Roķes VID strādā jau kopš 2000.gada, bet 2015.gadā kļuva par Akcīzes preču aprites daļas vadītāju, vēl pēc pieciem gadiem ieņemot Nodokļu pārvaldes direktora vietnieka amatu. No 2023. gada maija Šmite-Roķe ir VID Nodokļu pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja un strādā ar nodokļu politikas jautājumiem, ēnu ekonomikas apkarošanas plāna izveidi un īstenošanu, kā arī pakalpojumu pilnveidi un IT projektu attīstību.

Līdztekus minētajiem amatiem Šmite-Roķe piedalījusies un vadījusi dažādas komitejas un padomes. No 2005.gada Šmite-Roķe ir Finanšu ministrijas Prognozēšanas darba grupas locekle, no 2006.gada – Eiropas Komisijas Akcīzes komitejas locekle, savukārt no 2015.gada viņa vada VID Akcīzes konsultatīvo padomi, informē Ministru kabinets.

Potenciālā VID ģenerāldirektore Latvijas Universitātē ir ieguvusi profesionālo maģistra grādu ekonomikā un šobrīd Rīgas Tehniskajā universitātē studē doktorantūrā. Doktorantūras studija ietvaros Šmite-Roķe kā zinātniskais asistents veic pētījumus par nodokļu sistēmu kā instrumentu valsts ilgtspējīgai attīstībai. Baiba Šmite-Roķe angļu valodu pārvalda C1 līmenī.

Atklātais konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu norisinājās trīs kārtās. Konkursa pirmajā kārtā atlases komisija izvērtēja iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā tās dalībnieki komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un izklāstīja savu redzējumu par VID stratēģisko attīstību līdz 2029.gadam, lai tas kļūtu par vienu no efektīvākajām nodokļu un muitas administrācijām Eiropā, ar augstu sabiedrības uzticēšanos, īpašu uzmanību veltot VID digitālo pakalpojumu attīstībai un digitalizācijai.

Trešajā kārtā tika pārbaudītas tādas pretendentu vadības kompetences kā stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana, pārmaiņu vadīšana, attiecību veidošana un uzturēšana, kā arī orientācija uz rezultātu sasniegšanu. Šajā kārtā pretendente kopumā guva ļoti labu novērtējumu.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tās sastāvā bija Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš, Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “CERT.LV” vadītāja Baiba Kaškina un finanšu ministra padomniece rīcībpolitikas jautājumos Sanda Liepiņa. Tāpat pretendentu novērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgi novērotāji: Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska.

Lasiet arī: Jūlijs Krūmiņš: Desmit procentus savas dzīves esmu pavadījis noziedznieka statusā

Lasiet arī: Bijušais Saeimas deputāts dodas karot uz Ukrainu

Lasiet arī: VIDEO | Samanta Tīna sajūsmina ar video, kur redzama zirga mugurā

Lasiet arī: Kad vairs nav jūtu – kā šķiras katra no zodiaka zīmēm

Lasiet arī: Rūtu Dvinsku TV3 laika ziņās nomainīs Lelde Ceriņa

Lasiet arī: No 1. februāra par iebraukšanu Jūrmalā būs jāšķiras no trim eiro

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube