Mairis Briedis. Foto: Instagram @ mairisbriedis

“Tolaik, brašajos 90. gados, viss sākās ar krutkas lietošanu mūsu vecāku prombūtnes laikā ar maniem draugiem kopmītnē, kurā mēs dzīvojām. Un tad es kļuvu par toksikomānu,” boksera Maira Brieža grāmatu “Mairis Briedis. Vai ir dzīve ārpus lielā sporta?” citē žurnāls “Privātā Dzīve”.

“Šī mana jaunā aizraušanās burtiski nozaga gadu manas dzīves. Sākās ar to, ka mūsu kompānijā bija puisis no Baltkrievijas, kura vārdu gan neminēšu. Reiz viņš paziņoja, ka, ostot benzīnu, mēs katru reizi redzēsim mūsu iemīļotos Bruņurupučus nindzjas. Un tie, tāpat kā īstie, skries mums pakaļ. (..) Nebija nekāds pārsteigums, ka pēc tam visa mūsu kompānija kļuva par toksikomāniem. Tomēr pēc kāda laika mani draugi un paziņas pret šo dīvaino nodarbošanos kļuva manāmi vienaldzīgi, bet es aizrāvos pa īstam. Vēl tagad atceros, kā turpināju slēpties kaut kādos stūros, tumšos kaktos, pagrabos, aukstumā. (..) Mana jaunā aizraušanās nepalika nepamanīta manai stingrajai mammai. Viņa reiz man pajautāja: “Tu esi sācis bieži smirdēt pēc benzīna?” Bet es ātri atradu atrunu: “Mēs labojām kaimiņa motorolleru”,”  grāmatā par sevi atklāj bokseris Briedis.

Par grāmatas izdošanu Briedis žurnālam “Privātā Dzīve” saka: “Piekritu šai grāmatai pēc tam, kad par mani tapa filma, kas ir sūds.”

Pēc Brieža teiktā, grāmata tapa nepilna pusgada laikā, un grāmatas autors ir rakstnieks Aleksandrs Vasiļjevs. ‘Mēs iepazināmies laikā, kad es izmēģināju spēkus politikā. Es sāku mācīties pie Aleksandra politoloģiju, un izrādījās, ka viņš ir arī rakstnieks. Viņš piedāvāja uzrakstīt par mani grāmatu, man šī ideja iepatikās,” atklāj Briedis.

Par dokumentālo seriālu “Briedis pret Briedi”, ko veidoja Sandijs Semjonovs un Matīss Spaile, bokseris saka: “Es uzticējos cilvēkiem, ielaidu savā mājā un dzīvē, bet beigās viņi uztaisīja par mani nevis filmu, bet kaut kādu sūdu. Viņi intervēja cilvēkus, kurus es nepazīstu vai arī esmu redzējis pirms vairākiem gadiem. Tagad grāmatā ir tas, kas ar mani patiesībā ir noticis, ko esmu teicis un piedzīvojis.”

Jau vēstīts, ka uzrakstīta grāmata par skandalozo bokseri Mairi Briedi, kurā viņš padalījies ar informāciju, par kuru nebija stāstījis agrāk. Grāmatas “Mairis Briedis. Vai ir dzīve ārpus lielā sporta?” autors ir Aleksandrs Vasiļjevs. Grāmatas pamatā ir inteviju sērija ar pazīstamo bokseri un viņam tuviem cilvēkiem. Kopīgais literārais projekts apraksta boksera, kurš ierakstījis mūsu valsts vārdu pasaules boksā, attīstības ceļu.

“Tas priekš manis ir ļoti svarīgs notikums, kad esmu uz sporta karjeras finiša taisnes un jaunā starta sākumā. Šajā grāmatā es padalījos ar informāciju, par kuru nebiju stāstījis agrāk, kas varētu būt noderīga gan sportistiem, gan visiem, kas vēlas būt veseli, kā arī dzīves notikumiem, kas mani slīpēja un veidoja,” vietnē “Instagram” saka bokseris, piebilstot, ka priecāsies visus satikt grāmatas atvēršanas svētkos.

Grāmatas prezentācija notiks 2. martā plkst. 12.00 “Jāņa Rozes” grāmatnīcā tirdzniecības centrā “Spice”. Pasākuma laikā interesentiem būs iespēja satikt bokseri, iegādāties grāmatu un saņemt Maira Brieža autogrāfu.

Viena no šīs grāmatas mērķauditorijām ir jaunieši, kuri sper savus pirmos soļus pieaugušo dzīvē. Mairis Briedis ar savu piemēru parāda – lai sasniegtu lielus panākumus, nav jāpiedzimst bagātā ģimenē. Arī bez sponsoriem un sakariem, bet gan ar neatlaidību, gribasspēku un mērķtiecibu var sasniegt pasaules augstākās virsotnes.

Tāpat grāmata var šķist interesanta arī profesionāliem sportistiem, kuri piedzīvo sporta karjeras norietu. Mairis Briedis savas 40 gadu jubilejas priekšvakarā piedzīvo sporta karjeras beigu posmu un jaunā dzīves posma sākumu. Grāmatā bokseris dalās ar saviem pārdzīvojumiem, plāniem un cerībām, cenšoties atbildēt uz jautājumu “Vai ir dzīve ārpus lielā sporta?”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mairis Briedis (@mairisbriedis)

Kā zināms,  Briedis savulaik savā sociālā tīkla Instagram kontā oficiāli paziņojis, ka iesaistīsies politikā un kandidēs 14.Saeimas vēlēšanās no politiskās partijas Saskaņa.

Bokseris, komentējot savu iesaistīšanos politikā, raksturo to kā svarīgāko, taču arī nozīmīgāko lēmumu dzīvē, kā arī konkrētās partijas izvēli viņš saista ar to, ka tā «visu savu darbu velta sašķeltības mazināšanai sabiedrībā».

“Esmu pārliecināts, un arī pēdējie notikumi liecina, ka tieši sabiedrības sašķeltība ir vislielākā problēma, es teiktu pat, lielākā nelaime Latvijai. Mūsu valsts iedzīvotāji ir sašķelti gan sociāli, gan etniski,” izteicies Briedis.

Kā zināms, Saskaņa jaunajā Saeimā netika ievēlēta.

Lasiet arī: Pirmais klients Lidl atvēršanu Krasta ielā gaidījis kopš pusnakts

Lasiet arī: Trīs zodiaka zīmes, kam ziemas beigas atnesīs milzu laimi

Lasiet arī:  «Atcerēsimies Juri tā, kā viņš būtu gribējis» –  izskanēs lielkoncerts Kulakova piemiņai

Lasiet arī: FOTO | Krišjānim Kariņam pasniegts Nopelnu ordenis

Lasiet arī: Navaļnija atraitne: Ja vēlaties sakaut Putinu, cīnieties ar viņa noziedznieku bandu

Lasiet arī: VIDEO | Bokseris Zutis: Arī gangsteri iet pie terapeita

Lasiet arī: VIDEO | Repše: Karš būs. Diemžēl arī Latvijā

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube