Publicitātes foto

Dailes teātra vadība parakstījusi sadarbības līgumu ar būvniecības uzņēmumu SIA “Pillar Contractor”, kas veiks būvniecības darbus un pārbūvēs teātra Mazo zāli.

Pārbūves projekts paredz darbus vairākos virzienos, proti, pazemināt Mazās zāles grīdu, lai panāktu labāku skatuves redzamību un ievērojami palielinātu skatītāju ietilpību zālē, iegūstot divu līmeņu telpu ar balkonu, kā arī paaugstināt skatuves telpu, ļaujot režisoriem un aktieriem izmantot Mazo zāli kā pilnvērtīgu moderna teātra sastāvdaļu. Telpu pārbūves rezultātā teātris iegūs jaunu un plašu mēģinājumu zāli lielās skatuves izrāžu mēģinājumiem. Pašreizējās neērtās un padomju laikā būvētās 3. un 4. stāva mēģinājumu telpas tiks apvienotas vienā plašā un mūsdienīgā spēles laukumā jeb “black box” zālē, kura izmēra ziņā būs līdzīga Lielās zāles skatuvei. Tur varētu notikt arī mazākas formas izrādes, informē teātris.

Dailes teātra direktors Juris Žagars skaidro: “Teātrim ir jādzīvo līdzi laikam. Tāda Mazā zāle, kāda mums bija līdz šim, vairs nespēj kalpot skatītājam. Šis ir ilgi gaidīts notikums teātrī, kas sniegs jaunas radošās iespējas, būtiski uzlabos redzamību un ventilāciju un sniegs papildus ērtības skatītājiem. Viens no svarīgākajiem ieguvumiem ir tas, ka Mazās zāles ietilpība palielināsies no līdzšinējām aptuveni 150 līdz 350 vietām. Ņemot vērā, ka pēdējos divos gados mums ir arvien grūtāk apmierināt skatītāju pieprasījumu pēc biļetēm Dailes teātrī un izrādes tiek izpārdotas ilgi uz priekšu, šis, protams, būs liels ieguvums gan teātrim, gan skatītājiem.”

Dailes teātris uz šo pēc arhitektes Martas Staņas projekta būvēto ēku pārcēlās 1977. gadā. Mazā zāle sākotnēji bija paredzēta tikai teātra mēģinājumiem un lietota arī kā kongresu un atpūtas telpas LPSR vadības nomenklatūrai. Šīs telpas šobrīd ir gan morāli, gan fiziski nolietotas un to pilnvērtīgai izmantošanai ir nepieciešama mūsdienu teātra auditorijai un teātra darbībai atbilstoša pārbūve un remontdarbi.

Mazās zāles pārbūve tiks sākta aprīļa sākumā, un to ir iecerēts pabeigt nākamā gada ziemā. Kopējās pārbūves izmaksas ir aptuveni 4,7 miljoni eiro.

Pārbūves projekta autori ir arhitekti Reinis Liepiņš un Ilze Liepiņa un arhitektu birojs “Sudraba Arhitektūra”.

Arhitekts Reinis Liepiņš stāsta: “Dailes teātra Mazās zāles pārbūve mums ir ilgi gaidīts un lolots notikums, un to uztveram ar īpašu atbildības sajūtu pret Dailes teātri kā nozīmīgu arhitektūras pieminekli. Šī pārbūve vienlaikus ir gan tehnoloģiska nepieciešamība, gan arhitektūras notikums. Un pateicoties teātra vadības degsmei un Kultūras ministrijas atbalstam to beidzot būs iespēja realizēt.”

Biroja “Sudraba Arhitektūra” darbības lauks aptver kultūrvēsturiskā mantojuma pielāgošanu, dizainu un arhitektūru augstvērtīgā estētikā. Pēdējā laika nozīmīgākie kultūras būvju projekti – kultūrvieta “Hanzas Perons” Rīgā (2019), Valmieras teātra “Kurtuve” (2022) un Rīgas pils konventa / Latvijas Nacionālā vēstures muzeja atjaunošana (2014-2023).

Lasiet arī: Prasa Ašeradena demisiju aizdomās par ilgstošu aplokšņu algu maksāšanu Vienotībā

Lasiet arī: VDD pērn izmeklējis līdz šim lielāko spiegošanas gadījumu skaitu Latvijā

Lasiet arī: Nedēļas horoskops: 8. – 14. marts

Lasiet arī: Staltbriežu vajāšana Saldus novadā: gan šauti, gan mēģināti notriekt ar auto

Lasiet arī: Dumpis: Nebūšu tas, kurš raudās, ka neredzu

Lasiet arī:  VIDEO | «Mudaks tu esi, Stasik!» – Pugačova atbild Krievijas aizstāvim Mihailovam

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Dailes teātrisMazā zālePārbūve

youtube icon
Abonēt youtube