Kristīne Virsnīte un Normunds Baranovskis. Publicitātes foto

Garšīgam ēdienam nav jābūt sarežģītam, reizēm pilnīgai laimei pietiek ar ceptiem kartupeļiem – par to pārliecinājusies ceļotāja, satura veidotāja un ētera personība Kristīne Virsnīte, kura gan pati gatavo reti, bet ļoti novērtē labu ēdienu.

Kristīne Virsnīte atzīst – ar ēst gatavošanu viņa neaizraujas, un radošums viņai piemīt citās jomās, ne virtuvē. Viņa gatavo to, kas nepieciešams, lai paēstu, – vienkāršus ēdienus, kas neprasa milzīgu piepūli, – un izmanto katru iespēju, lai nebūtu jāgatavo.

“Mūsu ģimenē par virtuvi atbild vīrs, viņš pēc izglītības ir pārtikas tehnologs, un viņam ir arī savs recepšu blogs “Instagram”. Viņam gan patīk, gan lieliski padodas gatavot ēst. Man tas ļoti patīk, esmu pateicīga, ka ģimenē ir kāds, kurš uzņemas šo pienākumu. Mana ģimene negaida, ka cepšu kūkas un gatavošu trīs kārtu vakariņas, es gatavoju tad, kad vīram nav laika. Brokastīs parasti tie ir salāti, olas, plānās pankūkas vai biezpiena plācenīši, dēlam vāru boršču, gatavoju dārzeņu sautējumus,” atklāj Kristīne.

Produkti Kristīnes Virsnītes ģimenē parasti tiek sarūpēti nedēļai vai pusotrai, bet tos, kas ātrāk bojājas, viņi iegādājas piemājas veikalā. Tā, iegādājoties pārtiku, izdodas ietaupīt, jo, dodoties uz veikalu katru dienu, groziņā ir lielāka iespēja ieslīdēt kādam našķim – to ļoti labi iemācīja pandēmijas laiks.

Kristīnei pašai ārkārtīgi garšo burrata: “Es gatavoju salātus, cepu tomātus ar garšaugiem, lai varētu tos baudīt ar burratu un čabatas maizīti. Arī pildītu papriku ar tomātiem un sieru un tomātu biezzupu esmu gatava ēst vienmēr. Rīgā esmu atklājusi, kur tā ir visgardākā, pati tādu neprotu pagatavot. Ļoti garšo turku zirņi, tos pievienoju salātiem, zupām, sautējumiem. Kad ceļojumos pavadīts ilgāks laiks ārpus mūsu ierastās kultūras, nekas nav garšīgāks par ceptiem kartupeļiem un redīsiem ar krējumu. Vēl arī mammas marinētie gurķīši, tie ir tik labi!”

Fritata ar salātiem

4 cilvēkiem

Pagatavošanas ilgums: 20 minūtes

Izmaksas kopā: 5,15 eiro

Cena par vienu porciju: 1,28 eiro

Nepieciešams:

Fritatai:

6 olas Rimi Smart;

200 ml saldā krējuma Rimi;

50 g siera Formaggio Rimi;

100 g ķirštomātu;

1 paprika;

olīveļļa apcepšanai Rimi Smart;

sāls pēc garšas.

Salātiem:

100 g rukolas lapu;

1 ābols;

1 tējk. etiķa (augļu vai ogu);

1-2 ēdamk. olīveļļas Rimi Smart;

1 ēdamk. rīvēta cietā siera Rimi.

Pagatavošana:

Sakul olas ar saldo krējumu, sieru un sāli. Sagriez ķirštomātiņus uz pusēm, papriku – mazākos gabalos. Eļļā apcep papriku, pievieno sagrieztos tomātiņus. Pielej sakulto olu masu, sagaidi, kad apakša nedaudz apcepusies, pārliec to cepšanas traukā un liec cepeškrāsnī 180 grādos uz 12-17 minūtēm.

Rukolu liec traukā, pa virsu sagriez ābolu strēmelēs, uzkaisi cieto sieru. Pievieno eļļu ar etiķi, pārlej to salātiem. Salātus pasniedz ar fritatu.

Lasiet arī: Lelde Ceriņa publisko seksīgus foto un dalās pārdomās par dzīvi pēc šķiršanās

Lasiet arī: Kariņa sieva: Krišjānis nav lidojis atpūsties, ēst vai dzert uz Latvijas tautas rēķina

Lasiet arī: Mūsdienu Staļins – skandalozi un, iespējams, nezināmi fakti par «pārvēlēto» Putinu

Lasiet arī: Trīs zodiaka zīmes, kuru pārstāves savaldzinās jebkuru vīrieti

Saistītās tēmas: fritataKristīne Virsnīterecepte

youtube icon
Abonēt youtube