Foto: Ekrānšāviņš

Nule kā klajā nācis populārās Latgales grupas “Baltie lāči” singls “Latgalietis ir…” – dziesma no populārās izrādes “Atgriežamies Latgolā”. Dziesmas teksta autors ir šā gada gaviļnieks – dzejnieks Jānis Peters –, savukārt mūziku komponējis Valdis Zilveris.

Kā stāsta grupas solists Andris Baltacis, pirmais singls ir tikai maza daļiņa no tā darba, kas pašlaik notiek ierakstu studijā, jo jau vasaras sākumā tiks izdots grupas “Baltie lāči”, Latvijas Nacionālā teātra aktieru un draugu ieskaņotais albums “Atgriežamies Latgolā”, kurā skanēs arī citas dziesmas no skatītāju iemīļotā uzveduma, kurš vasarā būs skatāms Latvijas brīvdabas estrādēs.

“Albuma tapšanā iesaistīti teju trīsdesmit cilvēku: gan mūziķi un aktieri, gan konsultanti, gan skaņas speciālisti. Darbs ir nedaudz sarežģīts, jo ieraksts top Latgalē, savukārt aktieru dziedājumu ierakstām Rīgā, ģitāras partijas tiek iespēlētas Lielbritānijā, un vēl jāuzklausa konsultanti no Igaunijas un Anglijas,” par radošo procesu saka Andris Baltacis, piebilstot, ka palīdzīgu plecu atbalstam sniedz  draugi Kaspars Maks un dziedātājs Dainis Skutelis, kuri palīdzēja sagatavot šo singlu.

“Gribu teikt, ka šis singls ir latgaliešu spēka dziesma! Kad apkārt kāds “žvadzina” un draud, mēs atbildam ar “Latgalietis ir…” viņš piebilst.

Jauno albumu varēs iegādāties izrādes “Atgriežamies Latgolā” vasaras tūres laikā: 6.jūlijā plkst.20 Dikļos, Neikenkalna dabas koncertzālē; 7.jūlijā plkst.16 Kandavā, Brīvdabas estrādē “Ozolāji”; 11.jūlijā plkst.19 Neretas Dzirnavu saliņas estrādē; 13.jūlijā plkst.19 Lejasciema estrādē; 19.jūlijā plkst.19 Ikšķiles brīvdabas estrādē; 20.jūlijā plkst.19 Dobeles Ķestermeža estrādē; 21.jūlijā plkst.16 Dzintaru koncertzālē; 27.jūlijā plkst.19 Saulkrastu brīvdabas estrādē; 28.jūlijā plkst.16 Rojas brīvdabas estrāde; 2.augustā plkst.19 Madonas estrādē; 3.augustā plkst.18 Jelgavas brīvdabas koncertzālē “Mītava” Pasta salā; 9.augustā plkst.19 Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”.

Lasiet arī: Lasmanis: Pielikšu visas pūles, lai atjaunotu savu iedragāto reputāciju

Lasiet arī: Rīgā sabiedriskā transporta pasažierus mudinās iepazīt latvju dainas

Lasiet arī: Pacietībai un kautrībai vietas nebūs – mīlestības un attiecību horoskops aprīlim

Lasiet arī: Nebijis gadījums – pie vārdiem tiek Durbes jūras ērgļu nupat izdētās olas

Lasiet arī: Latvijā ražots unikāls slidkalniņš saņem patentu un atzinību Eiropā

Lasiet arī:  VIDEO | Kārlim Būmeisteram pēc radošās pauzes tapusi jauna dziesma

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube