Foto: Facebook @Trana Kids

Latvijas uzņēmuma “TranaKids” pēc unikāla dizaina ražotais  trīsstūrveida slidkalniņš ar noapaļotām formām ir izpelnījies Eiropas Komisijas atzinību un saņēmis patentu, kas dod ekskluzīvas tiesības uz šo produktu Eiropā.

Trijstūra formas slidkalniņš veic gan savas tiešās funkcijas, starp kurām ir balsta un kustību aparāta muskuļu un plecu joslas muskuļu nostiprināšana, kā arī līdzsvara muskuļu koordinācijas attīstība, gan arī sarežģītākas un nepamanāmākas funkcijas – telpiskās domāšanas attīstību, prasmi pielāgot ķermeni mainīgiem apstākļiem, kustību koordinācijas uzlabošanu, un citas.

Slidkalniņa ražotāji atzīmē, ka viņu produkta priekšrocība pār līdzīgiem ārvalstu produktiem ir papildu elementi, kas veicina bērna motorikas attīstību – virves, nestandarta izskats, izliekumi, kā arī noapaļota forma, kas paaugstina inventāra sarežģītību, kā arī produkta mobilitāte un uzglabāšanas ērtība.

“Vecumā līdz 5 gadiem aktīvi attīstās sensorās sistēmas, kuru mērķis ir informācijas apkopošana un analīze, attīstoties maņām: redzei, dzirdei, taustei, garšai, līdzsvaram, spiediena sajūtai, termiskajai izjūtai, un citām. Bērns apkopo šo informāciju, rotaļājoties un eksperimentējot ar priekšmetiem. Sarežģītie vingrinājumi, ko ļauj veikt slidkalniņš, iemāca bērnam saglabāt koncentrēšanos uz dažādiem uzdevumiem – gan fiziskiem, gan intelektuāliem,” stāsta Montesori pedagoģe Tatjana Pripjoka.

“Mūsu mērķis ir veseli un patstāvīgi bērni. Mūsu produkti ļauj nostiprināt dziļo muskulatūru un attīstīt intelektu jau no agra vecuma, veicinot aktīvas ikdienas darbības. Saskaņā ar pēdējo pāris gadu statistikas datiem, vairāk nekā 8 tūkstošiem bērnu ir konstatēta invaliditāte, ko cita starpā izraisījuši psihiski un uzvedības traucējumi. Tas ir biedējošs skaitlis, ņemot vērā, ka mūsu bērnu veselība ir pieaugušo atbildība,” stāsta uzņēmuma “TranaKids” līdzīpašniece Alla Kokina.

Lasiet arī: «Putina režīma mērķis ir saglabāt varu,» –  SAB prognozē, vai iespējama Krievijas – NATO konfrontācija

Lasiet arī: Rīgā sabiedriskā transporta pasažierus mudinās iepazīt latvju dainas

Lasiet arī: «Skaties caur piedzīvojumu brillēm!» – ko nesīs retrogrādā Merkura periods aprīlī

Lasiet arī: Pazudušās Jansones dzīvesbiedrs: Nopietni pieļauju, ka Anna ir dzīva

Lasiet arī: VIDEO | Latvietis atzīts par labāko aktieri Eiropas lielākajā seriālu festivālā

Lasiet arī:  VIDEO | Kārlim Būmeisteram pēc radošās pauzes tapusi jauna dziesma

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: PatentsSlidkalniņšTranaKids

youtube icon
Abonēt youtube