Kārlis Būmeisters. Foto: Instagram @karlisbumeisters

Dziedātājs un dziesmu autors Kārlis Būmeisters, pēc kārtējās radošās pauzes, piedāvā jaunu dziesmu un dziesmas filmu, kas filmēta, izmantojot 16 mm kino kameru. Dziesmas “Varbūt” mūzikas autors ir pats dziedātājs, bet dziesmas vārdus rakstījis kopā ar savas grupas mūziķi Valteru Sprūdžu.

“Man ir prieks pēc ilgāka laika kopā ar saviem ieroču brāļiem ieskaņot dziesmu, kas diezgan ilgi ir rezonējusi galvā un pierakstos. Kā ierasts, rakstot dziesmas, kurām nav pretenziju uz aktuāliem bītiem, pamata cerība saglabājas tā pati, ka īsto vēstījumu katrs klausītājs spēs sklausīt pats. Dziesmām ne vienmēr ir kaut kas jāvēsta, dažkārt tām jāspēj tikai uzdot jautājumus,” stāsta Kārlis Būmeisters,

Dziesmas ierakstā bez Kārļa piedalījušies arī Valters Sprūdžs (bass), Raitis Aukšmuksts (bungas), Kristaps Rullis (pedal steel), Edgars Jass (taustiņu instrumenti), Jānis Kalniņš (ģitāra).

“Apzināti atļāvāmies skanējumu nepiesātināt, jo ir jābūt brīdim, kurā domai aizķerties. Bieži vien arī pietiek, ja to mirkli izdodas satvert tādu, kāds tas ir. Kamēr man tas pašam liksies svarīgi, tikmēr arī šādas dziesmas taps, pārfrāzējot vecmeistarus – par prieku sev un, cerams, ļautiņiem par prieku,” piebilst Kārlis.

Dziesmas video, izmantojot “Bolex” kinokameru un 16mm filmu, veidojis režisors Māris Ločmelis, operatore Elīna Matvejeva, gaismotājs Jānis Kukulis, asistenti Artūrs Lūriņš un Gerda Ločmele. Grimu veidoja Inese Kalva.

Kārlis par filmēšanu stāsta: “Dziesmai būtisku vērtību pievienojis sava aroda meistars, fotogrāfs un dziesmas filmas režisors Māris, operatore Evija un visa profesionālā komanda. Dziesmai tagad ir sava filma – kastītē ietīta 16mm filma vairākos rullīšos. Māris ir aizgājušo mirkļu iemūžināšanas tehnikas lietpratējs, un, jāsaka, arī mani analogā estētika un vibrācijas uzrunā. Mūsu abu izpratne par sagaidāmo rezultātu bija līdzīga. No režisora atskan: “Gaismas, kamera,..”, un studijā dzirams šujmašīnas skaņām līdzīgais filmiņas troksnis, kad tā sudraba kristālos iemūžina mirkli tādu, kāds tas ir. Šoreiz Māris gan gāja soli tālāk un dubultekspozīcijas rezultātā, mirklis, caur jau atkārtoti noķertajiem fotoniem, tika iemūžināts filmas atomos vēlreiz. Burvība tajā visā ir tā, ka montāžas kā tādas faktiski nav. Kā tas ir sanācis, tā arī ir. Kā koncertā.”

Lasiet arī: «Skaties caur piedzīvojumu brillēm!» – ko nesīs retrogrādā Merkura periods aprīlī

Lasiet arī: Pazudušās Jansones dzīvesbiedrs: Nopietni pieļauju, ka Anna ir dzīva

Lasiet arī: VIDEO | Latvietis atzīts par labāko aktieri Eiropas lielākajā seriālu festivālā

Lasiet arī: VIDEO | Sagaidot 60 gadu jubileju, Ainars Virga izdod autobiogrāfisku dziesmu 

Lasiet arī: Dons ar uzstāšanos Madridē atklājis Eirovīzijas koncerttūri

Lasiet arī: Lasmaņa skandāls: Soctīklos rosina sievietes intīmo vietiņu pārdēvēt par «jelgaviņu»

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Kārlis Būmeisters

youtube icon
Abonēt youtube