Foto: Rīga/Flickr

Lai galvaspilsētas iedzīvotāji un pilsētas viesi varētu kopīgi sekot līdzi Eirovīzijas fināla norisei un Latvijas 2024. gada Eirovīzijas pārstāvja Dona dalībai konkursā, Rīgas pašvaldība Doma laukumā sestdien, 11. maijā, plkst. 22.00 nodrošinās fināla tiešraides skatīšanos.

“Apsveicam Donu un komandu ar spožu uzstāšanos un iekļūšanu “Eirovīzijas” finālā! Pretēji prognozētajam latvieši prot sarūpēt pozitīvus pārsteigumus gan sporta laukumos un arēnās, gan uz skatuves. Notikumam visā pasaulē seko līdzi miljoni, arī rīdzinieki nav izņēmums. Pēc vairāku gadu pārtraukuma, ticu, ka Rīgai ir visas iespējas kļūt par šī pasākuma gādīgu namamāti. Lai līksma un vienota līdzi jušana un panākumi mūsu māksliniekam!” saka Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

Sestdien, pēc Latvijas izlases spēles Pasaules čempionātā hokejā, tiešraides pasākuma apmeklētāji ir aicināti kopīgi turpināt atbalstīt Latviju arī Eirovīzijas fināla tiešraidē Doma laukumā, informē Rīgas dome.

Doma laukums ir pielāgots un labiekārtots tiešraides publiskajai skatīšanai, lai visi interesenti varētu sekot līdzi Pasaules čempionātam hokejā un “Eirovīzijas” dziesmu konkursa finālam.

Jau vēstīts, ka Malmē, Zviedrijā, Latvijas pārstāvja Dona izpildītā “Hollow” ierindojās starp desmit labākajām sava pusfināla dziesmām “Eirovīzijā”, tā nonākot konkursa finālā, kas norisināsies sestdien, 11.maijā.

“Šī bija ļoti īpaša diena manā mūžā, jo nekad neesmu bijis tik lepns par Latvijas tautu kā šobrīd. Mēs esam vienīgā valsts, kuras forma atgādina taureni, kas ir brīvības simbols un katra valsts ir pelnījusi būt brīva. Paldies ikvienam, kurš pielika roku šim sasniegumam un īpaši tiem, kuri ārzemēs balsoja par Latviju un novērtēja mūsu darbu,” atzina Dons.

Latvijas delegācijas vadītājs Guntars Gulbiņš pēc iekļūšanas finālā neslēpa savu sajūsmu: “Sešu gadu lāsts ir lauzts un jāatzīst, ka neesmu bijis priecīgāks par kādu profesionālās karjeras notikumu kā šovakar. Par spīti bukmeikeru prognozēm, kas nolika mūs pārliecinoši pēdējā vietā, spējām pierādīt, ka ne tikai sportā, bet arī mūzikā ir muskuļi. Nemēdzu nēsāt cepuri, bet noņemtu to visu balsotāju priekšā, kas palīdzēja Latvijai šo piedzīvot”

Latvijas pārstāvis savā pusfinālā sacentās ar 15 citām valstīm un skatītāju balsojumā noskaidrojās, ka finālā kopā ar Latviju iekļūst Igaunijas, Nīderlandes, Izraēlas, Šveices, Armēnijas, Grieķijas, Norvēģijas, Gruzijas un Austrijas pārstāvji.

Sestdien, 11.maijā Latvijas pārstāvis uzstāsies ar 11. kārtas numuru.

Kā zināms, dziedātājs Dons ar dziesmu “Hollow” 10.februārī tiešraidē kļuva par “Latvijas Televīzijas” dziesmu konkursa “Supernova 2024” uzvarētāju, iegūstot iespēju pārstāvēt Latviju 68. starptautiskajā “Eirovīzijas” dziesmu konkursā.

Lasiet arī: Krievijai jāzaudē Ukrainā pašas labad – ko krievi ieguva, kapitulējot citos karos

Lasiet arī:  «Esmu sīva konkurente,» –  kā Lasmaņa skandālā ierautā Auziņa ielauzās apbedīšanas jomā

youtube icon
Abonēt youtube