Latvijas izlases basketbolists Dairis Bertāns svētdien guva piecus punktus, palīdzot Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” komandai izcīnīt uzvaru Itālijas A sērijas čempionāta spēlē.

Milānas klubs mājās ar 72:64 (13:15, 26:20, 15:20, 18:9) uzvarēja Boloņas “Segafredo Virtus” komandu.

Bertāns spēlēja 26 minūtes, kuru laikā trāpīja vienu no trim divpunktu metieniem un trīs no pieciem “sodiņiem”, taču aizmeta garām visus piecus tālmetienus.

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja četras rezultatīvas piespēles, četras piezīmes un trīs izprovocēti pretinieku pārkāpumi, spēli latvietim beidzot bez efektivitātes rādītāja punktiem.

Uzvarētājiem rezultatīvākie ar 16 punktiem bija Endrū Goudeloks un lietuvietis Artūrs Gudaitis, kamēr Boloņas komandā 20 punktus sameta Alesandro Džentile.

Jau vēstīts, ka citā svētdien notikušā spēlē Latvijas basketbolists Artūrs Strautiņš guva četrus punktus, bet viņa pārstāvētā Kapo d’Orlando “SikeliArchivi” komanda savā laukumā ar 73:56 (15:18, 21:11, 16:9, 21:18) uzvarēja Pezāro “Victoria Libertas”.

Strautiņš šajā mačā laukumā pavadītajās trīs minūtēs nodemonstrēja lietderīgu sniegumu, jo trāpīja vienīgo divpunktu metienu un divus no trim “sodiņiem”, kamēr viņa vienīgais tālmetiens lidoja grozam secen.

Tāpat Latvijas basketbolista rēķinā viena atlēkusī bumba, viena piezīme, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un četri efektivitātes punkti.

Uzvarētājiem 13 punktus šajā mačā iemeta amerikānis Džastins Edvardss.

Kapo d’Orlando komandai šī bija tikai otrā uzvara sezonā.

Tikmēr sestdien Ojārs Siliņš guva septiņus punktus, bet viņa pārstāvētā Trento “Dolomiti Energia” vienība ar rezultātu 66:93 viesos kapitulēja Varēzes “Openjobmetis” komandai.

A sērijas kopvērtējumā vadībā ar sešām uzvarām sešās spēlēs atrodas Brešas “Germani Basket”, kamēr pieci panākumi sešās spēlēs ir Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, Venēcijas “Umana Reyer” un Turīnas “Fiat” komandām.

Tikmēr “Dolomiti Energia” un “SikeliArchivi” ar diviem panākumiem ir attiecīgi 11. un 13.vietā 16 komandu konkurencē.