Foto: Rob Kievit/Flickr
“Pirmais “Rīgas satiksmes” logo simbolizēja gliemezi, kas atbilst realitātei. Bet ko simbolizē jaunais logo? Es ceru, ka kamolā tinējus un adītājas tramvajā,” vietnē “X” (Iepriekš “Twitter”) raksta sociālā tīkla lietotāja Lolita Tomsone, reaģējot uz uzņēmuma logo maiņu. Arī citi interneta lietotāji domā, ka jaunais logo vairāk piestāvētu kādam adīšanas, nevis satiksmes uzņēmumam.
Pirmais @Rigassatiksme_ logo simbolizēja gliemezi, kas atbilst realitātei. Bet ko simbolizē jaunais logo? Es ceru, ka kamolā tinējus un adītājas tramvajā. pic.twitter.com/DIE8LrzpB9
— lolita tomsone 💛💙 (@lolifish) February 20, 2024
Drusku uzlaboju, lai izskatās, kā no 80tiem. pic.twitter.com/fmuT7As8XQ
— A (@Antresols) February 20, 2024
Daudzi “X” lietotāji radījuši savas versijas un mēģinājuši “uzlabot” jauno logo, padarot to vēl piemērotāku adīšanas uzņēmumam vai kādam uzņēmumam no 80. gadiem. Arī “X” lietotājs Jānis Krauklis komentē, ka “bija varianti, bet “Rīgas satiksme” izvēlējās iebraukt retro diletantā.”
Mans pieteikums jaunam @Rigassatiksme_ logo. Pa trīnīti atdošu, dm! pic.twitter.com/0aFRHLMiqt
— jacky (@ihatejcky) February 21, 2024
pacentos @Rigassatiksme_ ludzu atbildiet pic.twitter.com/MccqaN4lDW
— #1 (@skinnysmoker444) February 21, 2024
Piedāvāju savu vīziju @Rigassatiksme_ jaunajai vizuālajai identitātei. pic.twitter.com/omrEX3RU94
— Kristaps Sils (@SilsKristaps) February 20, 2024
Vēl kāds “X” lietotājs norāda uz aizdomīgu krāsu salikuma sakritību ar partijas “Jaunā Vienotība” logo, piebilstot, vai “diez kādam ir šaubas, kura partija pārvalda Rīgu”.
Mana mīļotā @Rigassatiksme_ tikusi pie jauna logo, diez kādam ir šaubas kura partija pārvalda Rīgu.. 🙂 pic.twitter.com/B2WcSfVduE
— Emils Jakrins (@EmilsJakrins) February 20, 2024
Dažs labs pamanījies arī radīt jaunajam logotipam atbilstošu biļešu kontroliera tērpu.
“Jūsu biļeti, lūdzu” pic.twitter.com/LyBXAaAbBv
— Lett 🇱🇻 🇪🇺 (@LettEternal) February 20, 2024
Daudzus arī satrauc, kāpēc pēkšņi tik daudzi uzņēmumi ir nolēmuši mainīt logotipus un identitātes. “Kāds var racionāli izskaidrot monopoluzņēmuma vēlmi mainīt identitāti? Mums ir kāda cita “Rīgas satiksme”, ar ko konkurēt? Vai mums ir tik daudz naudas kā nekad? “Pasažieru vilciens”, RīgasZOO, tagad “Rīgas satiksme”. Nākamais?” raksta Anita Legzdina.
Pievienojos vispārējais sajūsmai par @Rigassatiksme_ jauno logo 🙂 Švāģera dēlam i talanc uz logo 🙂 pic.twitter.com/qWZmS2xb8u
— Edgars Eglītis (@eedgars) February 20, 2024
@Rigassatiksme_ rebranding has been the biggest fail so far… pic.twitter.com/I3Po1It6v9
— k r i s t a 🇺🇦 (@medusmaizee) February 20, 2024
Līdz ar gadu laikā piedzīvotajām pārmaiņām, “Rīgas satiksme” savu 21. pastāvēšanas gadadienu uzsāk ar jaunu vizuālo identitāti. “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa skaidro, ka “dinamika domāšanā, jauni risinājumi un nepieciešamība nepārtraukti attīstīties un mainīties ir ielikta arī “Rīgas satiksmes” jaunajā zīmolā, kas ir uzlādēts ar kustību, enerģiju un cilvēcību.”
Jaunā zīmola ieviešana notiks pakāpeniski, aptuveni divu gadu laikā, netērējot papildu līdzekļus. Sākotnēji jaunais zīmols tiks iestrādāts elektroniskajos dokumentos. Savukārt uz sabiedriskā transporta, kā arī citos drukātajos materiālos jaunais logo tiks nomainīts brīdī, kad iepriekšējais būs nolietojies, informē “Rīgas satiksme”.
Esošais “Rīgas satiksmes” logo izveidots 2003. gadā, tādejādi kopš logo ieviešanas ir pagājuši vairāk nekā 20 gadi un logo ir novecojis. Tāpat ikdienā izmantotā krāsu identitāte laika gaitā ir mainījusies un vairs nav vienota, uzsver uzņēmumā.
Lasiet arī: Kuldīdzniece, uzticoties krāpniekiem, zaudējusi vairāk nekā 160 000 eiro
Lasiet arī: Rīgā pārdēvēs Maskavas, Lomonosova, Puškina, Gogoļa un citas ielas
Lasiet arī: Kā tagad dēvēsim Maskačku? Soctīklos iesaka variantus, daži – īpaši amizanti
Lasiet arī: Skatītāja pēc bijušā Dailes teātra aktiera Zalaka stāvizrādes vēršas drošības dienestā
Lasiet arī: VIDEO | Latvijā iemīlējies japānis Masaki Nakagava iedzied oriģināldziesmu latviski
Lasiet arī: Lielā pieprasījuma iedvesmota, Magone piedāvā 8. marta sveicienus; cena – cita!