Latgalē no piektdien, 1.jūlija, līdz 3.jūlijam notiks pirmais Latvijas kultūru festivāls “Pynu, pynu sītu (Pinu, pinu sietu)”, informēja festivāla direktors Oskars Zuģickis.

Pirmais Latvijas kultūru festivāls “Pynu, pynu sītu (Pinu, pinu sietu)” tiks atklāts piektdien ar pasākumu Daugavpilī, kur norisināsies ukraiņu nacionālās virtuves meistarklases, Latvijas mazākumtautību nevalstisko organizāciju seminārs, kā arī Latvijas literātu pēcpusdiena, pelmeņu gatavošanas meistarklases, Latgales podniecības meistarklases, Latvijas jauniešu forums, Rēzeknes mazākumtautību kopu koncerts, festivāla atklāšanas koncerts un daudzi citi sarīkojumi.

Festivālu atklās kultūras ministre Dace Melbārde (NA), Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute un Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, bet noslēguma gājienā dalībniekus kopā ar pašvaldību vadītājiem sveiks Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Kultūras ministre minēja, ka ideja par Latvijas kultūru festivālu ir ilgstoši augusi dažādos forumos. “Skaidri redzamā sabiedrības vēlme pilnīgi izzināt un attīstīt kopējo Latvijas kultūrvidi ir brieduma apliecinājums. Kultūrai piemīt spēks saliedēt, tādēļ īpaši vēlos pateikties cilvēkiem, kas godprātīgi un ar vērtības apziņu kopuši tautu tradīcijas un nodevuši tās no paaudzes paaudzē,” uzsver Melbārde.

Pirmais Latvijas kultūru festivāls ir Kultūras ministrijas Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvās komitejas iniciatīva, un tā organizēšanu nodrošina Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi, Latgales plānošanas reģionu un Eiropas minoritāšu centru no Vācijas.

Latvisko kultūrtelpu dažādos gadsimtos ir ietekmējušas un papildinājušas dažādu tautu kultūras, sniedzot savu pienesumu. Unikālā kultūrtelpa sekmē nacionālās identitātes nostiprināšanu, globalizācijas apstākļos uztur un stiprina piederības sajūtu Latvijai. Festivāla mērķis ir popularizēt, attīstīt un pilnveidot Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudināt mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē, kā arī aktivizēt sabiedrības līdzdalību nemateriālās kultūras mantojuma izzināšanā, praktizēšanā un tālāknodošanā.

Festivāls pulcēs vairākus simtus dalībnieku no visas Latvijas tradicionālo kultūru mākslinieciskajiem kolektīviem, kuri kopj un popularizē savas tautas kultūras tradīcijas, savukārt festivāla viesus priecēs vairāk nekā 50 dažādi kultūras pasākumi, tajā skaitā koncerti, meistarklases, festivāla dalībnieku gājiens, jauniešu forums un citas aktivitātes.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, festivāls reprezentē mazākumtautību kultūras daudzveidību un pienesumu Latvijas kultūrtelpai, kā arī veicina kopīgo vērtību – brīvības, tiesiskuma un solidaritātes – apzināšanos.

Informācija:BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube