Baiba Braže. Foto: Valsts kanceleja/Evija Trifanova/Flickr

Kā vēsta jaunās ārlietu ministres Baibas Bražes deklarācija, ko viņa pērn iesniegusi kā Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece, bezskaidrā naudā viņai ir uzkrāti 143 000 eiro, vēsta žurnāls “Kas Jauns”.

Bražes īpašumā ir arī dzīvoklis Rīgā un nekustamais īpašums Engures pagastā, kā arī pieder viens finanšu instruments 125 000 eiro vērtībā. Tāpat jaunajai ministrei pieder divas automašīnas – 2020. gada izlaiduma “Volvo XC90” un par gadu jaunāks “Fiat 500”. Nav deklarētas ne parādsaistības, ne veikti aizdevumi, vēsta izdevums.

57 gadus vecā ārlietu ministre ir precējusies ar Tjaco van den Houtu – kādreizējo Nīderlandes Ārlietu ministrijas ierēdni, kas bijis vēstnieks Mjanmā, Kambodžā un Laosā. Savu ierēdņa karjeru viņš beidza 2011. gadā, ar ģimeni pārceļoties uz Rīgu, lai atbalstītu sievu viņas karjerā. Pēcāk visi dzīvoja Anglijā, kur viņa bija vēstniece, tad ģimene pārcēlās uz Briseli, kad diplomāte sāka darbu NATO ģenerālsekretāra komandā.

Jau vēstīts, ka Saeima 19.aprīlī izteica uzticību ārlietu ministrei Baibai Bražei, informē Saeimas Preses dienests. Par Braži nobalsoja 66 deputāti, pret bija 11, bet deviņi atturējās.

Braže ir diplomāte ar lielu pieredzi un ir ieņēmusi virkni citu amatu ārlietu dienestā.

Braže ārlietu dienestam pievienojās 1993. gadā. Viņai ir plaša pieredze, strādājot ar dažādiem jautājumiem Ārlietu ministrijas struktūrvienībās Rīgā, tostarp starptautisko tiesību, starptautisko organizāciju, cilvēktiesību un humanitāriem, Eiropas Savienības un drošības politikas jautājumiem. Bijusi Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja un Komunikācijas direkcijas vadītāja.

Viņa bijusi Ministru prezidenta Viļa Krištopana padomniece ārpolitikas jautājumos.

Kā vēstniece pārstāvējusi Latvijas intereses Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Nīderlandes Karalistē, bijusi nerezidējošā vēstniece Indonēzijas Republikā, kā arī pārstāvējusi Latviju Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijā. Viņa ir strādājusi arī Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO Ņujorkā. No 2020. gada līdz 2023. gadam Braže bija NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos, kas ir augstākais amats NATO struktūrās, kāds līdz šim bijis uzticēts Latvijas pārstāvim.

Braže ir ieguvusi maģistra grādu komunikācijas zinātnē Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē un beigusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Tāpat Braže ir studējusi arī politikas zinātnes Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, kā arī Dienvidaustrumāzijas studijas un Taizemes budismu Čulalongkornas Universitātē Bangkokā, Taizemē. Ārlietu ministre pārvalda angļu, krievu un nīderlandiešu valodu, sarunu valodas līmenī apguvusi franču valodu.

Jauns ministrs bija jāapstiprina, jo līdzšinējais ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš atkāpās no amata.

Tāpat vēstīts, ka Ministru prezidente Evika Siliņa ārlietu ministra amatam izvirzījusi diplomāti Baibu Braži, kurai ir plaša pieredze un zināšanas ārlietu jomā. Braže ārlietu dienestā ir strādājusi kopš 1993. gada un profesionālajās gaitās apliecinājusi savas augstās darbaspējas un profesionalitāti, uzsvērusi Siliņa.

“Baiba Braže ārlietu dienestā augusi līdz ar neatkarību atguvušo Latviju un ārlietu ministra amatā spēs efektīvi aizstāvēt Latvijas intereses un vērtības jau no pirmās dienas. Diplomāte Braže ir esošajai ģeopolitiskajai un drošības situācijai atbilstošs kandidāts – cīnītāja un profesionāle ar stratēģisku redzējumu par amatā veicamajiem uzdevumiem. Tāpēc amatam esmu izvirzījusi Baibu Braži, lai jau tuvākajā laikā par viņas kandidatūru varētu notikt balsojums Saeimā,” norādījusi Ministru prezidente.

Kandidāte uz ārlietu ministra amatu Braže uzsvērusi, ka Latvijas galvenie uzdevumi ārpolitikā paliek nemainīgi: “Tie ir spēcīga un vienota NATO, lai stiprinātu atturēšanas un aizsardzības spējas; efektīva un konkurētspējīga Eiropas Savienība, lai ieguldītu Latvijas izaugsmē, labklājībā un drošībā. Tikpat būtiski ir turpināt nelokāmu starptautisko atbalstu Ukrainai – gan militāri, gan finansiāli, gan politiski, kā arī kavēt Krievijas militāro spēju atjaunošanu. Svarīgs uzdevums ir arī ārvalstu investīciju piesaiste un Latvijas tēla stiprināšana. Iegūstot likumdevēja uzticību, strādāšu, lai godam pārstāvētu Latvijas intereses.”

Lasiet arī: Nedēļas vidū daudzviet līs un sniega sega strauji kusīs

Lasiet arī: Britu režisors pievienojas Londonas Latviešu korim un uzņem filmu par latviešiem

Lasiet arī: Astrologs: Sācies jauns 14 gadu cikls – naudīgs un baudīgs!

Lasiet arī:  Pazudušās Annas Jansones vīrs: Nedrīkstu meitai teikt, ka mamma vairs neatnāks

Lasiet arī: SuperBingo tiek pie jaunas vadītājas, Ligitai Miezei dodoties pirmsdzemdību atvaļinājumā

Lasiet arī:  Šogad Lielajā talkā aicina sakārtot ēku pagrabus droša patvēruma veidošanai

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: ārlietu ministreBaiba Braže

youtube icon
Abonēt youtube